Zéró kibocsátást tervez 2040-re a világ legnagyobb húsfeldolgozó üzeme
A cég negyedéves rekordbevételéhez, a 4 milliárd realhoz hozzájárult Kína és Hongkong növekvő étvágya a marhahús iránt. A vállalat szerdai közleménye szerint 2020 utolsó negyedéves bevételük 65 százalékos emelkedést mutat az előző évhez képest. A JBS kínai és hongkongi eladásai nagyjából 60 százalékkal növekedtek – írja a The Guardian. Ez azt jelenti, hogy a vállalatnak […]
A cég negyedéves rekordbevételéhez, a 4 milliárd realhoz hozzájárult Kína és Hongkong növekvő étvágya a marhahús iránt. A vállalat szerdai közleménye szerint 2020 utolsó negyedéves bevételük 65 százalékos emelkedést mutat az előző évhez képest. A JBS kínai és hongkongi eladásai nagyjából 60 százalékkal növekedtek – írja a The Guardian.
Ez azt jelenti, hogy a vállalatnak bőséges forrása van arra, hogy megváljon azoktól az üzemektől, amelyek illegális erdőirtásokkal szabadítják fel a tenyésztéshez szükséges területeket az Amazonas esőerdő kárára a 2025-re tett ígéreteikhez hűen Mauro Armelin, a Friends of the Earth for Brazilian Amazon igazgatójának véleménye szerint. Hozzátette: a célt a JBS eredetileg 2011-re tűzte ki, és ha újabb tervük ismét sikertelenséggel zárul, arra nincs mentség.
Nemcsak a JBS számára virágzik az üzlet azonban, brazil húsfeldolgozó riválisai, a Minerva és a Marfrig szintén jó évet zárt. A három vállalatra azonban növekvő nyomás helyezkedik az illegális erdőirtások miatt, melyek az ellátóláncaik részeként visszafordíthatatlan károkat okoznak az Amazonasnak. Ugyan a közvetlen ellátóik felügyeletére képes mindhárom cég, az ún. közvetett ellátóik monitorozására nem, melyek az erdőirtást végzik.
Tavaly a JBS és a Marfrig tavaly bejelentette, hogy 2025-re megoldják az ellátórendszer teljes felügyeletét, a Minerva pedig már dolgozik egy rendszer a probléma kiküszöbölésére. Kedden a JBS ígéretet tett arra, hogy 2040-re nullára csökkenti az üvegházhatású gázok kibocsátását, erre pedig összesen ezermilliárd real forrást csoportosítanak át.