Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,59 Ft
Euró
392,27 Ft
Font
457,47 Ft
Bitcoin
64,882 $

WHO: teljesen értelmetlen lezárásokkal kezelni a járványhelyzetet

Az Egészségügyi Világszervezet COVID-19 pandémiára szakosodott csoportja arra sürgette a világ országainak kormányait, hogy hagyjanak fel a lezárások további bevezetésével, és helyette más elsődleges szempontokat vegyenek figyelembe a terjedés megfékezésének céljából.

Peking, 2020. június 17. Koronavírustesztet végzõ egészségügyi dolgozók egy pekingi tesztközpontban 2020. június 17-én. Pekingben az elmúlt napokban azonosítottak egy nagybani piachoz köthetõ járványgócot, ezért széles körû tesztelést végeztek a piachoz köthetõ emberek körében. A koronavírus-járvány újraéledése miatt a 21 millió lakosú kínai fõvárosban 29 lakóövezetet lezártak, bezártak az óvodák, az általános és középiskolákban távtanításra tértek át, az egyetemeken pedig felfüggesztették az oktatást. MTI/EPA/Roman Pilipej
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Egészségügyi Világszervezet COVID-19 pandémiára szakosodott csoportja arra sürgette a világ országainak kormányait, hogy hagyjanak fel a lezárások további bevezetésével, és helyette más elsődleges szempontokat vegyenek figyelembe a terjedés megfékezésének céljából.

Dr. David Nabarro, a WHO koronavírus-különmegbízottja a The Spectator magazinnak adott interjúban elmondta, Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

„Mi itt az Egészségügyi Világszervezetnél nem támogatjuk a lezárásokat, mint elsődleges védekezési módszert. Csak akkor jöhetne szóba a karantén, ha újraszervezésre, tervezésre és a források újbóli kiegyenlítésére, a frontvonalakban dolgozók pihentetésére kellene időt szánni, máskülönben értelmetlen az egész.”

Nabarro kitért arra is, hogy a koronavírus-járvány miatt eszközölt lezárások következtében visszafordíthatatlan gazdasági károkat szenvedett a turizmus és az egyéb iparágak, de emberi életek tízmilliói is veszélybe kerültek a fejlődő országokban, ahol jelentős mértékben megemelkedhet az eseményeknek köszönhetően a szegénység és az éhínség.

„Elég csak megnézni, mi történt a Karib-térség turizmusával vagy a Csendes-óceán partvidékén. Nézzünk csak körbe, mi lett a világ mezőgazdaságával. Vizsgáljuk meg a mélyszegénységet. Úgy tűnik, jövőre kétszer annyi szegény ember lesz a bolygón, mint idén, ezáltal a gyermekek alultápláltsága is a duplájára emelkedhet.”

Múlt héten több ezer egészségügyi szakember és tudós írta alá azt a petíciót, amellyel szeretnék elejét venni a COVID-19 járvány miatt beiktatott lezárásoknak, ugyanis a karantén intézkedések súlyos károkat okoztak nemcsak a gazdaságban, hanem a lakosság mentálhigiénés állapotában is.

„Mi, epidemiológusok és közegészségügyi szakértők a tudósokkal együtt szeretnénk felemelni hangunkat a COVID-19 rendeletek negatív fizikai és mentális hatásaival kapcsolatban. A jelenlegi lezárásokkal rövid és hosszú távon is veszélyeztethetjük az emberek egészségét.” – olvasható a Great Barrington Nyilatkozat névre keresztelt dokumentumban.

Az Egyesült Államokban rohamosan megnőttek a pandémia ideje alatt a gyermekekben való öngyilkossági gondolatok, a drogtúladagolási esetek, valamint felélénkült a családon belüli erőszak, valamint a depresszió és a szorongás is egyre nagyobb méreteket öltenek.