Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

WHO: teljesen elfogadhatatlan a lezárások és korlátozások újbóli bevezetése

Az Egészségügyi Világszervezet regionális vezetője Hans Kluge úgy gondolja, a kormányoknak a lezárások és korlátozások erőltetése helyett sokkal inkább egyéb betegségekre, valamint a lakosság mentális egészségére kellene odafigyelniük.

...svg content...Prága, 2020. október 5. A koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások ellen tüntetnek Prágában 2020. október 5-én. Csehországban éjfélkor újra életbe lépett a szükségállapot, amelyet a kormány hirdetett ki harminc napra, hogy jogi alapot teremtsen a koronavírus-járvány elleni gyorsabb és hatékonyabb fellépésre. MTI/AP/Petr David Josek
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Egészségügyi Világszervezet regionális vezetője Hans Kluge úgy gondolja, a kormányoknak a lezárások és korlátozások erőltetése helyett sokkal inkább egyéb betegségekre, valamint a lakosság mentális egészségére kellene odafigyelniük.

Kluge az Euro News-nak adott interjúban arról beszélt, hogy csakis abban az esetben lenne szükséges elrendelni a tilalmakat, ha bebizonyosodna, hogy a koronavírus halálosabb kórokozó a többi, jóval súlyosabb betegségekhez képest. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Darren McCaffrey, az Euro News riportere a legutóbbi Twitter-bejegyzésében a következőket írta:

„Kluge azt mondta, egyéb területekre kellene összpontosítani, ugyanis sokkal fontosabb a mentális egészség, a rákbetegségek kezelése, valamint a családon belüli, és iskolákban elkövetett erőszak megelőzése.”

A WHO európai igazgatója megerősítette a szervezet COVID-19 különleges megbízottja, David Nabarro kijelentéseit, aki nemrég azt nyilatkozta, a világ vezetői leszokhatnának arról, hogy reflexszerűen a lezárásokhoz nyúlnak, mivel ezzel a szegény emberek kilátásait tovább ronthatják.

Egyre több szakember vélekedik úgy világszerte, hogy a korlátozásokkal és a lezárásokkal sokkal több embert ölhetnek meg, mint azt teszi maga a koronavírus, azonban figyelmeztetéseiket vagy elbagatellizálják, vagy karaktergyilkosság áldozataivá válnak és nevetségessé teszik őket.

Németország gazdasági együttműködési és fejlesztési minisztere, Gerd Müller nemrég hangsúlyozta, a COVID-19 járvánnyal kapcsolatos lezárások következtében az emberiség történelmének legnagyobb gazdasági válságát idézhetjük elő, amely során az éhínségbe milliókkal többen halhatnak bele:

„Csak az afrikai kontinensen idén 400 ezerrel több maláriás és HIV-vel fertőzött beteg halálával számolhatunk, a tuberkulózis áldozatainak száma pedig 500 ezerrel emelkedhet.”

A német belügyminisztérium kiszivárgott tanulmánya alapján az országban bevezetett, koronavírus-járvánnyal összefüggésbe hozható tilalmaknak és rendeleteknek köszönhetően más betegségek miatt sokkal többen veszíthetik el az életüket, mert nem kapják meg a szükséges kezeléseket, ugyanis kizárólag a COVID-19 pácienseket helyezik előtérbe – rengeteg alkalommal helytelenül.

Richard Sullivan professzor is kiemelte, az Egyesült Királyságban is megemelkedhet a rákban történő elhalálozások száma, mivel a daganatos elváltozásokkal küzdő páciensek nem részesülnek a koronavírus-pandémiával kapcsolatos korlátozások miatt a szükséges terápiákban.

A svéd Lund Egyetem belgyógyász és epidemiológus professzora, Peter Nilsson szerint fontos lenne megérteniük a döntéshozóknak és a lakosságnak egyaránt, hogy a COVID-19 fertőzés áldozatainak száma jóval kevesebb, mint azoké, akik a lezárások és a gazdasági válság következtében halnak meg.

A brit NHS onkológusa, Karol Sikora elárulta, csak Nagy-Britanniában a rutin ellenőrzések felfüggesztésének hála 50 ezerrel több, egyébként preventív módon megelőzhető és kezelhető rákhalálozás történhet.

Az egyik dél-afrikai kutatásból kiderült az is, hogy a lezárások miatt kialakult gazdasági krízisbe 29-szer nagyobb eséllyel halhatnak bele az emberek, mint magába a koronavírus-fertőzésbe.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.