A WHO egyik tisztviselője szerint érdemes lenne megfontolni a kötelező oltást Európában
A koronavírus-fertőzés rohamos terjedése a negyedik hullámban indokolttá teheti a kötelező oltások bevezetését.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai ügyvezető igazgatója, Robb Butler szerdán a Sky Newsnak adott interjújában sürgette az európai országok vezetőit, hogy fontolják meg a koronavírus elleni védőoltások kötelező jellegű bevezetését. Ahogy Butler fogalmazott, „itt az ideje, hogy ezt a beszélgetést mind egyéni, mind lakossági szempontból lefolytassuk, ez egy egészséges vita”.
A WHO már november elején kiadott egy figyelmeztetést, melyben jelezte, hogy Európa jelenleg a járvány epicentrumának számít, a hét elején közzétett adatok alapján pedig a helyzet annyira súlyos a régióban, hogy a múlt héten globálisan regisztrált új fertőzések 60 százalékát Európában jegyezték. Hozzátették, amennyiben nem történik radikális változás, úgy 2022 márciusára 2 millió főre emelkedhet a vírus európai áldozatainak száma.
Ezzel szemben Anthony Costello, a WHO anya-, gyermek- és serdülőkori egészségügyért felelős részlegének korábbi igazgatója azt javasolta, hogy olyan intézkedéseket vezessenek be a kormányok, mint az otthoni munkavégzés és a maszkviselés. A szakember elmondta, nem javasolja a drasztikus kormányzati lépéseket, mint a kötelező oltás bevezetése, mert sok ember teljesen elvesztené bizalmát a kormányban és a vakcinákban.
Az európai átoltottságot tekintve az Our World in Data statisztikái szerint a régió lakosságának csak 57 százaléka van teljesen beoltva a koronavírus-fertőzés ellen. A kötelező oltás bevezetését Ausztria már meglépte, miután múlt pénteken Alexander Schallenberg osztrák kancellár bejelentette, hogy az oltás 2022. február 1-jétől minden lakos számára kötelező lesz, ez alól pedig csak azok képeznek kivételt, akik orvosi ellenjavallat miatt nem vehetik fel az oltást.
(RT)