Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Vlagyimir Putyin: „Ebben az értelemben egész Ukrajna a miénk”

Vlagyimir Putyin: „Ebben az értelemben egész Ukrajna a miénk”

Vlagyimir Putyin: „Ebben az értelemben egész Ukrajna a miénk”
Shutterstock

Egyszerre beszélt az orosz-ukrán és az izraeli-iráni háborúról Oroszország első embere.

Ukrajnának az az esetleges döntése, hogy „piszkos bombát” vessen be Oroszország ellen, a „kijevi rezsim” utolsó hibája lenne – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.

Elmondta, hogy Oroszországnak nem célja a határ menti 10-12 kilométeres biztonsági övezet kialakítása során az ukrajnai Szumi város elfoglalása, de ezt a lehetőséget nem lehet kizárni. „Sokszor elmondtam, hogy szerintem az orosz és az ukrán nép valójában egy nép. Ebben az értelemben egész Ukrajna a miénk” – fogalmazott. Arról is szólt, hogy Moszkva sohasem vonta kétségbe az ukrán nép jogát a függetlenségre és a szuverenitásra.

Mind Irán, mind Oroszország esetében a fenyegetést alapvetően ugyanazok az erők jelentik, amelyek ellenzik az országok törvényes érdekeinek biztosítását – jelentette ki Putyin. „Támogatjuk Iránt törvényes érdekeiért, köztük a békés célú atomenergiáért folytatott küzdelmében. Mindig is ezt az álláspontot képviseltük, és elvi álláspontunk ebben az ügyben és ebben a konfliktusban nem változott” – mondta.

Közölte, hogy Donald Trump amerikai elnök megígérte: támogatja Oroszország követelését, hogy biztosítsák a busehri atomerőművet építő orosz alkalmazottak biztonságát.

Alekszej Lihacsov, a Roszatom vezérigazgatója pénteken elmondta, hogy a létesítményben jelenleg 300 orosz állampolgár dolgozik, az összes ottani orosz alkalmazott létszáma mintegy ötszáz.

MTI