Vizsgálat folyik az ecuadori oltási botrány miatt
Ecuadori nyomozók az egészségügyi minisztériumban folytattak razziát szerdán, Juan Carlos Zevallos, korábbi egészségügyi miniszter botrányának ügyében.
Zevallos a múlt hónapban mondott le tisztségéről, miután kirobbant egy oltási botrány az országban: a miniszter közeli hozzátartózói, köztük Zevallos édesanyja is soron kívül kapták meg a koronavírus elleni oltást.
Az ügyészség a Twitteren közölte, hogy a jelenleg is folyamatban lévő nyomozás során információkat gyűjtenek a koronavírus elleni oltások ütemtervéről, valamint az oltási tervben prioritást élvezők listájáról.
Zevallos lemondásakor elismerte, hogy 87 éves édesanyja, és több közeli hozzátartozója is be lett oltva a Pfizer/BioNTech által kifejlesztett vakcinával, ráadásul abból a 42 ezer adagból kaptak, melyet eredetileg az egészségügyi dolgozók és az idősotthonok számára biztosítottak.
A France 24 úgy értesült, Zevallos utódja, Rodolfo Farfan múlt héten nyilvánosságra hozta, hogy a minisztérium megküldte az ügyészségnek az oltásban részesült személyek listáját, azonban a lista egyértelműen hiányos.
Azonban nem Ecuador egy egyetlen ország, mely oltási botrányba keveredett: Peruban és Argentínában is igen komoly feszültség alakult ki az oltási tervek miatt, ugyanis sokan soron kívül kapják meg a védőoltásokat.
Ecuador relatíve későn kezdte meg oltási kampányát, ugyanis csak januárban kezdték el bevezetni az oltási tervet, ennek okán eddig mindössze 119 ezer ember kapta meg a koronavírus elleni oltás első adagját.
A 17,4 millió fős országban eddig több mint 305 ezer koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, és 16 300 ember hunyt el a vírusban. Lenin Moreho elnök kormánya azt állítja, tárgyalásokat folytatott 20 millió adag oltóanyag megvásárlásáról, illetve 10 millió ember immunizálását tervezi.