Földszerű exobolygóra bukkantak, amelyen vízzel teli óceánok lehetnek
A Tejútrendszerben száguldozó égitest mindössze négy fényévre van a bolygónktól, bár még ez is túlságosan távolinak számít emberi léptékkel nézve.
Az ETH Zürick exoplanétákat kutató PhD hallgatója, Haiyang S. Wang és kollégái az Alpha Centauri A és B galaxisokat tanulmányozták, miközben rábukkantak egy szinte Földdel azonos égitestre, ami a csillaghalmaz élhető zónájában repked.
A szóban forgó exobolygó köpenyéről kiderült, hogy ugyanolyan szilikáttartalmú kőzetekből áll, mint amilyenek a Földön is megtalálhatóak ugyanebben a rétegben, így a tudósok azt sem tartják kizártnak, hogy akár földönkívüli élet is kialakulhatott rajta.
Az Alpha Centauri csillagrendszer egyébként nyüzsöghet az élhető bolygóktól, asztronómusok ugyanis azt feltételezik, hogy a 2,5-4 milliárd évvel ezelőtti, úgynevezett Archaikus Föld-korszakban égitestek bölcsői lehettek az univerzum ezen rejtélyes szegletei – írta az Interesting Engineering.
Az Alpha Centauri A egészen pontosan 4,37 fényévre van a Földtől, ezért ha sikerülne megalkotni az emberiségnek az elkövetkező néhány ezer évben olyan űrszondát, ami a fénysebesség közeli sebességgel tud repülni, akkor lehetőség nyílhat arra is, hogy megvizsgálják ezt az érdekes világot.
Addig azonban maradnak a találgatások, hogy pontosan hogyan is nézhet ki az exobolygó, melynek felszínén szinte biztos, hogy óceánok is vannak, hiszen ugyanabban a korszakban jött létre, mint amikor a Földünk, ezért is lenne érdemes tüzetesebben górcső alá venni.