Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,89 Ft
Euró
392,65 Ft
Font
457,82 Ft
Bitcoin
64,803 $

Veszélyes koronavírustörzset azonosítottak Izraelben

A helyi egészségügyi hatóságok a Ben-Gurion nemzetközi repülőtér két hétig tartó ideiglenes lezárását is fontolóra vették, miután rátaláltak az új mutációkra az országban.

Givatayim, 2021. január 20. Izraeli nőt oltanak a Pfizer-BioNTech cégek koronavírus elleni vakcinájával egy bevásárlóközpont parkolójában, Givatayimban 2021. január 20-án. Az izraeli kormány tíz nappal meghosszabbította a szigorú zárlatot a koronavírus-járvány mérséklése érdekében. MTI/AP/Oded Balilty
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az török Anadolu hírügynökség jelentése szerint a szóban forgó variáns sokkal fertőzőképesebb, mint az eredeti vírustörzs – számolt be róla a Korrespodent hírportál az izraeli médiára hivatkozva.

Az izraeli védelmi hírszerzési ügynökség által közzétett dokumentumból kiderült, hogy az új koronavírus-változat sokkal gyorsabban képes a lakosság körében terjedni, arról azonban nem esett szó, hogy halálosabb-e, mint az alapvariáns. Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

A közel-keleti ország miniszterelnöke, Benjámín Netanjáhú hamarosan az egészségügyi miniszterrel és a nemzetbiztonsági tanács tagjaival fog találkozni, a megbeszélések során pedig eldönthetik, hogy lezárják-e a Ben-Gurion nemzetközi repülőteret az elkövetkező két hétben.

Izrael világelsőnek számít a vakcinációs program tekintetében, a Pfizer-BioNTech közös fejlesztésű védőoltásaival már több mint kétmillió embert beoltottak.

Az Egyesült Királyság kormányfője, Boris Johnson még december közepén jelentette be, hogy egy új törzset detektáltak a szigetországban, ami 70 százalékkal fertőzőbbnek bizonyult az eredeti változathoz képest.

Azóta többek között Brazíliában, Dél-Afrikában, Dániában, Németországban és az USA több államában is új vírustörzseket regisztráltak, ám szakértők szerint egyelőre nincs túl nagy probléma, hiszen a vakcinák ezekkel a mutációkkal szemben is hatékonyak lehetnek.