Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,82 Ft
Euró
392,51 Ft
Font
457,75 Ft
Bitcoin
64,669 $

Veszélyben a világ vakcinaellátása – tűz ütött ki a világ legnagyobb gyógyszeripari gyárában

Hatalmas füstfelhő szállt fel az indiai Szérum Intézet épületéből, az előzetes információk szerint öt ember életét vesztette a tragédiában.

Pune, 2021. január 21. Tûz van az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca svéd-brit gyógyszergyártó koronavírus elleni oltóanyagát készítõ és Covishield néven forgalmazó Indiai Szérumintézet (Serum Institute of India) punei székhelyén 2021. január 21-én. A cég a világ legnagyobb szérumgyártója. MTI/AP/Rafik Makbúl
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Hatalmas füstfelhő szállt fel az indiai Szérum Intézet épületéből, az előzetes információk szerint öt ember életét vesztette a tragédiában.

Óriási lángnyelvekre és gomolygó füstre lettek figyelmesek Púnében, ahol kigyulladt a világ legnagyobb vakcinagyára – adta hírül az India Today. Soron kívül Halálra késeltek egy nőt Szentesen

A helyszínre összesen nyolc tűzoltócsapat érkezett, akik cikkünk írásának pillanatában is próbálják megfékezni a lángok továbbterjedését.

A Szérum Intézet üzemében az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca Covishield védőoltását gyártják, azonban mint utólag kiderült, az oltóanyagok produkciója nincs veszélyeztetve.

A tűzeset okát egyelőre még vizsgálják, szakértők úgy gondolják, hogy egy meghibásodott műszer rövidzárlata idézhette elő a lángokat.

A vállalat vezérigazgatója, Adar Poonawalla elmondta, személyi sérülések is történtek, mely során öt embert holtan találtak a leomlott épület romjai között.

A Szérum Intézetben éves szinten körülbelül 1,5 milliárd adag védőoltást állítanak elő, ezzel toronymagasan a világ legnagyobb vakcinagyártójának számítanak.

Az előzetes becslések alapján a beoltott gyermekek 65 százaléka világszerte a Szérum Intézetben legyártott oltóanyagok valamelyikét kapja meg a kötelező oltások során.

Az üzemet az Egészségügyi Világszervezet akkreditálta, így az elkészült védőoltásokat a világ 170 országában felhasználhatják az immunizációra, megmentve ezzel emberi életek százmillióit.