Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Véget nem érő drágulás: péntektől ismét emelkedik az üzemanyagok ára

Véget nem érő drágulás: péntektől ismét emelkedik az üzemanyagok ára

Véget nem érő drágulás: péntektől ismét emelkedik az üzemanyagok ára
Fotó: Unsplash

A hét utolsó munkanapján a benzin nagykereskedelmi árát bruttó 5 forinttal emelik, míg a gázolajért bruttó 15 forinttal kell többi fizetniük a töltőállomásoknak a nagykereskedők felé.

A holtankoljak.hu írta meg, miszerint további jelentős üzemanyagár emelkedés lesz péntektől a hazai kutakon. Hozzátették, rendületlenül emelkedik a Brent olaj ára, a forint árfolyama pedig folyamatosan gyengül a dollárral szemben.

A cikk a videó után folytatódik

Így augusztus 4-én, pénteken a benzin nagykereskedelmi árát bruttó 5 forinttal emelik, míg a gázolajért bruttó 15 forinttal kell többi fizetniük a töltőállomásoknak a nagykereskedők felé – áll a portál beszámolójában.

Tehát a hét utolsó munkanapjától az átlagárak várhatóan az alábbi szintre emelkednek:

  • 95-ös benzin: 627 Ft/liter
  • Gázolaj: 628 Ft/liter

Korábban megírtuk, hogy augusztus 2-től ismét komoly áremelkedés következett be a magyar benzinkutakon: a benzinért bruttó 12 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 15 forinttal kell többet fizetni, vagyis előbbi literje 622, utóbbié pedig 613 forintért szerezhető be.