Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Vasárnap újabb Navalnij melletti tüntetések lesznek Oroszországban

Vasárnap újabb Navalnij melletti tüntetések lesznek Oroszországban

Vasárnap újabb Navalnij melletti tüntetések lesznek Oroszországban

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be oldalunkat követett forrásként a Google Keresőben, hogy a friss hírek nagyobb eséllyel jelenjenek meg nálad a Vezető hírek találatok között.

Beállítom

A múlt szombati tüntetések után, melyeket a letartóztatott ellenzéki aktivista, Alekszej Navalnij mellett tartottak most vasárnapra újabb tüntetéseket hirdettek munkatársai.

A vasárnapi eseményeket a Navalnij szervezetének moszkvai irodáját vezető Leonyid Volkov jelentette be Twitteren, arra kérve a támogatókat, hogy „Oroszország minden városában” vonuljanak fel vasárnap délben.

A cikk a videó után folytatódik

Egy második tweetben Volkov arról beszélt, hogy mivel Navalnijnak meg kell jelennie a bíróság előtt február 2-án, van tétje a tüntetéseknek: „Minél közelebb vagyunk a tárgyalás napjához, annál hangosabb a véleményünk”, írja, hozzátéve, hogy jövő kedden, az aktivista tárgyalásának idejére is tüntetést szerveznek.

Volkov emellett azt is elmondta, hogy a fehérorosz tüntetőkhöz hasonlóan ők is egy titkos Telegram-csatornát hoznak létre, ott a Lukasenka elleni tüntetések szervezésében ez kulcsfontosságú szerepet játszik.

A Navalnij letartóztatása elleni első tüntetések január 23-án lettek megrendezve egész Oroszországban, de Németországban is volt szimpátiatüntetés. A megmozdulásokon tegnapi adatok szerint 3700 embert vettek őrizetbe a rendőrök, írja a Meduza.

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be a Linert követett forrásként a Google-ben.

Beállítom

A következő cikkhez görgess lejjebb