Van egy ország, ahol napi egymillió koronavírustesztet végeznek el
Az Egyesült Államokban múlt héten újabb rekordot döntöttek – most éppen nem az újonnan regisztrált fertőzöttekre vagy az áldozatokra kell szerencsére gondolni, hanem az elvégzett tesztek számára.
Az Egyesült Államokban múlt héten újabb rekordot döntöttek – most éppen nem az újonnan regisztrált fertőzöttekre vagy az áldozatokra kell szerencsére gondolni, hanem az elvégzett tesztek számára.
Hétfő virradóra kiderült, hogy az USA-ban egyetlen nap leforgása alatt egészen pontosan 1 064 411 koronavírustesztet hajtottak végre fertőzésgyanús amerikai állampolgárokon, ami újabb csúcsnak számít a szeptember 13-án mért 800 ezerhez képest is.
A pandémia kitörése óta szüntelenül azon vannak a hatóságok, hogy minél több embert ellenőrizzenek, ezáltal hamar kiszűrjék a tünetmentes pácienseket, elkerülve ezzel a tömeges gócpontok kialakulását.
Sok helyen, többek között Houstonban és Miamiban is sorban állnak az autók azért, hogy a bennük ülő utasoktól mintát vegyenek – ebből látszik, hogy óriási igény van a tesztekre. Miután törletet vettek az érintett személyektől, gyakran két hétig is eltart, mire megérkeznek az eredmények.
Az Egyesült Államokban mindez idáig 6,7 millióan kapták el a koronavírust, közülük 200 ezernél is többen haltak bele a fertőzés súlyos szövődményeibe. Márciusban Donald Trump arról biztosította a lakosságot, hogy mindenkinek jutni fog teszt, ettől azonban még a rekord ellenére is még messze vannak.
A tesztek elérhetőségével kapcsolatos válság azért állhat fenn a tengerentúlon, mert automatizált eszközöket használnak a laboratóriumokban, amelyekhez a szükséges alkatrészeket, illetve vegyi anyagokat csak bizonyos gyártóktól lehet beszerezni.
A hagyományos, pálcikás-vattás teszteket az utóbbi időkben felváltotta a tömeges mintavételezés, ez utóbbi viszont csupán olyan helyeken lehet alkalmas a kórokozó felderítésére, ahol magas alapból a feltételezett fertőzöttek száma.