Utazók, figyelem: csökkennek a repülőjegyárak
Akik nyaralást terveznek, azok számára jó hírt jelenthet, hogy elkezdett lejjebb menni a repülőjegyek ára.
Lassulni látszik a Covid utáni utazási láz, ennek jeleként Európában és Ázsiában is stabilizálódnak, illetve csökkennek a repülőjegyárak, ez azonban kihívások elé állítja a magas költségekkel és korlátozott kapacitással küzdő légitársaságokat. A járvány után megnyílt légi közlekedés során a kereslet és kínálat közötti egyensúlyhiány növelte az árakat, ám az infláció miatt növekvő megélhetési költségek hatására egyes utazók árérzékenyebbé váltak.
Michael O’Leary, a Ryanair vezérigazgatója szerint a jegyárak nem nőttek olyan mértékben, mint várták, ami az európai légitársaságok részvényeinek esését okozta – írja a Portfolio a Reutersre hivatkozva. A Forwardkeys adatai alapján tavalyhoz viszonyítva stagnálnak az árak Európában, míg Ázsia-csendes-óceáni térségben 16 százalékos csökkenést mutattak. Hozzáteszik: Kína gazdaságának lassulása és a nemzetközi járatok korlátozott szintje továbbra is befolyásolja az utazást bizonyos piacokon.
Az Ausztráliai Flight Centre Travel Group szerint az első negyedévben 12,8 százalékkal csökkentek az árak. A fogyasztók továbbra is érdeklődnek az utazás iránt, de Európában nagyobb árérzékenység figyelhető meg, s ezt bizonyítja az is, hogy az olcsóbb úti célok népszerűsége egyre növekszik. Az amerikai turisták kiadásai viszont még mindig erősnek mutatkoznak, különösen a prémium utazások terén – jegyzik meg.
A Mastercard Economics Institute szerint rekordszámú amerikai utazott külföldre 2024 első negyedévében. A Bank of America adatai alapján bár csökkenés figyelhető meg, de még mindig magasabb kiadások tapasztalhatók 2019-hez képest – derül ki a cikkből. Korábban egyébként azt is megírtuk, hogy utazási szakértők röviden összefoglalták, mivel tudunk sok pénzt megspórolni a nyaralásra.
Fontos, hogy kezdjük el időben, minél hamarabb megtervezni az utazást, mert így lesz időnk kivárni a legjobb ajánlatokat. De arról is beszámoltunk, hogy azonnal fizet a biztosító, ha 60 percnél többet késik a repülőgép egy fejlesztésnek köszönhetően, amely hazánkban szintén elérhetővé tette ezt a fajta biztosítást. Akit érdekelnének az ezzel kapcsolatos részletek, ebben a cikkben bővebben is kifejtettük a témát.