Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Mit tervez Amerika? Egymás után érkeznek az F-15-ös vadászgépek egy fontos bázisra

Mit tervez Amerika? Egymás után érkeznek az F-15-ös vadászgépek egy fontos bázisra

Mit tervez Amerika? Egymás után érkeznek az F-15-ös vadászgépek egy fontos bázisra
Unsplash/Lee Peterson

Az Egyesült Államok F-15-ös vadászgépeket telepített a Diego Garcia szigetére, melyek célja az Indiai-óceánon található katonai létesítményeinek védelme.

Egy amerikai tisztviselő az Air & Space Forces Magazine-nak nyilatkozva megerősítette a vadászgépek telepítését, pontos számadatokat viszont nem közölt. A The War Zone katonai szaklap információi alapján legalább négy F-15-ös érkezett a szigetre, ahol egyebek mellett B-52H bombázókat védenek. A beszámolóban emlékeztetnek: Diego Garcia, amely a Brit Indiai-óceáni Terület része, stratégiai jelentőségű támaszpont mind az Egyesült Királyság, mind az Egyesült Államok számára.

De fontos tudni azt is, hogy a szigeten Space Force műveletek zajlanak, valamint kulcsfontosságú kikötőként szolgál az amerikai haditengerészet számára, beleértve a nukleáris tengeralattjárókat is. A The War Zone szerint Washington fokozza a sziget védelmét az Irántól és regionális szövetségeseitől érkező növekvő fenyegetés miatt. Teherán olyan hajókat állított szolgálatba, amelyek képesek ballisztikus és cirkáló rakéták, valamint nagy hatótávolságú kamikaze drónok indítására – emelik ki.

Matthew Comer parancsnok, az amerikai Indo-csendes-óceáni Parancsnokság szóvivője azt mondta, „az F-15-ösök erővédelmi céllal kerültek telepítésre”. A portál egy névtelen forrásra hivatkozva mindemellett azt is megtudta, hogy a vadászgépek feladata egyebek mellett B-52H bombázók, öt KC-135-ös üzemanyag-szállító repülőgép, egy C-17-es teherszállító és egy fehér színű utasszállító védelme – írja a Portfolio a Newsweek cikkére hivatkozva.

Műholdfelvételek már pénteken rögzítették a repülőgépeket, bár nem egyértelmű, hogy F-15C/D Eagle vagy F-15E Strike Eagle típusokról van-e szó. Márciusban szokatlanul nagy erőt képviselő hat B-2 Spirit lopakodó bombázó is megérkezett a szigetre, amelyek később csapásokat mértek a jemeni húszi lázadókra – jegyzik meg.


Korábban arról is beszámoltunk, hogy Amerika döntött, kivonja csúcsfegyverét a Vörös-tengerről. Sőt, a Pentagon nem is küld helyette másik hordozó-köteléket a Vörös-tengerre. Mint arra fény derült, a hadihajó és kötelékének elsődleges feladata az volt, hogy a Vörös-tenger hajóforgalmát védjék a jemeni húszi lázadók támadásaitól, valamint az iszlamista szervezetet tartsák folyamatos támadás alatt.