Kétszer több űrhajót gyárthat le a SpaceX, mint korábban tervezték
Mi sem bizonyítja jobban az amerikai űrvállalat sikerét, mint annak a ténye, hogy az óriási érdeklődés és a NASA-val kötött szerződések miatt meg kell duplázniuk a flottájukat.
A SpaceX vezetői szerint azért van szükség a bővítésre, mivel tovább szeretnék fejleszteni az eddigi technológiáikat, ezáltal még véletlenül sem maradhatnak le az űrversenyben, amit jelenleg toronymagasan vezetnek.
A vállalat soron következő missziója, a Crew-3 küldetés október 30-án fog elrajtolni, az űrhajó fedélzetén pedig azok az asztronauták kapnak majd helyet, akik a Nemzetközi Űrállomásra tartanak, és ott különböző kísérleteket végezhetnek el a kihelyezett kutatófülkékben.
Sarah Walker, a Dragon-misszió menedzsmentjének vezetője szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, az Endeavor és a Resilience kapszulákhoz csatlakozhat az új modul, melyek révén már sikerrel kilőttek az univerzumba űrhajósokat.
A Teslarati magazin értesülései szerint az októberi kilövés után még legalább fél évet kell várni a következő küldetésre, ami 2022 áprilisában lesz esedékes, ekkor ugyanis a Crew-4 legénysége emelkedhet a világűrbe, szintén a Dragon-kapszula jóvoltából.
Ezen kívül két pilóta nélküli, kizárólag rakománnyal telepakolt Cargo Dragon 2 űrhajót is az univerzumba bocsáthatnak, amellyel biztosítani fogják a Nemzetközi Űrállomáson dolgozó szakemberek ellátását.