Ungár Péter nekiment az EU-nak: „nem a saját érdekeit képviseli, csak energialobbik harctere“
Megosztó az Európai Unió szankciós politikája az orosz-ukrán háború kapcsán, miközben nem látni a valós eredményt.
Az Európai Unió már a hatodik szankciócsomagot akarja bevezetni Oroszország ellen, amiért azt megtámadta Ukrajnát, azonban a szankcióknak, úgy tűnik, több a hátulütője, mint az előnye – legalábbis Európa szempontjából.
Az energiaválság megoldására persze jobbnál jobb javaslatok születtek, a németek érzékenyítése már megkezdődött, lassan megtanulnak fázni, ha már nem lesz mivel fűteni, miközben Frans Timmermans, az Európai Bizottság alelnöke azt javasolta, hogy mosás helyett inkább szellőztessük ki a ruhákat a mosás helyett.
A holland kormány arra biztatja a lakosságot, napközben 19, míg éjszaka 15 fokra kapcsolják a fűtést, és mindössze 5 percig zuhanyozzanak. Olaszországban ennél tovább mentek: már törvény szabályozza, hogy nyáron lehet 25 foknál hidegebb, télen pedig nem lehet 19 foknál melegebb az épületekben.
Ungár Péter, az LMP – Magyarország Zöld Pártja elnökségi tagja a közösségi oldalán fogalmazta meg véleményét az olajembargótól, ami „minden más mellett arról szól, hogy honnan vásároljanak az uniós tagállamok kőolajat és gázt“.
„Szerintünk zöldek szerint a hatalmas hajókon szállított amerikai palagáz legalább annyira rossz, mint a vezetékeken érkező orosz. Szerintünk arról kéne döntenie az Uniónak a lehető leghamarabb, hogy közép- és hosszútávon hogyan váltja ki a fosszilis energiát“ – írta.
„Szerintünk a magyar kormánynak arra kellene felhasználnia a vétó jelentette zsarolási potenciált, hogy minél több forrást szerezzen az Uniótól megújulók telepítésére és energiahatékonysági projektekre“ – tette hozzá.