Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

100 ezer vakcinával hálálja meg Görögország az erdőtüzekben nyújtott segítséget Ukrajnának

100 ezer vakcinával hálálja meg Görögország az erdőtüzekben nyújtott segítséget Ukrajnának

100 ezer vakcinával hálálja meg Görögország az erdőtüzekben nyújtott segítséget Ukrajnának
Lángol a növényzet a görögországi Évia-szigeten fekvõ Kamatriadesz település közelében 2021. augusztus 10-én. A görögországi erdõtüzek a leginkább Évia szigetét sújtják, ahol már 19 794 hektárnyi terület vált a lángok martalékává. MTI/EPA/ANA-MPA/SPIROS KOUROS

Hálájuk jeléül 100 ezer adag AstraZeneca-vakcinát küld Görögország Ukrajnának, amiért tűzoltókat küldtek az erdőtüzek irtásához.

A közlemény szerint Denisz Smihal miniszterelnök telefonbeszélgetést folytatott görög kollégájával, Kiriákosz Micotákisz kormányfővel. Utóbbi köszönetet mondott azért, hogy Kijev száz ukrán tűzoltót küldött a görögországi tüzek megfékezésében való segítségnyújtásra. Közölte, hogy tekintettel az ukrán tűzoltók magas szintű tapasztalataira, kezdeményezi az együttműködést a két ország katasztrófavédelmi szolgálatai között.

A cikk a videó után folytatódik

A Jevropejszka Pravda hírportál az ukrán katasztrófavédelemre hivatkozva csütörtökön beszámolt arról, hogy az ukrán tűzoltók szerdán két jelentős kiterjedésű gyep- és tőzegtüzet oltottak el Évia szigetének északi részén, Elinika közelében.

Az egészségügyi minisztérium csütörtökön a Facebookon közölte, hogy javasolja a Sinovac kínai vállalat által előállított Coronavac vakcina első és második dózisának beadása közti intervallum 14 napra csökkentését a koronavírus különösen fertőző, először Indiában megjelent delta variánsának gyors terjedése és az ukrajnai megbetegedések fokozatos növekedése miatt, valamint a lehető legtöbb ukrán védettségének biztosítása érdekében.

Közleményében a tárca hozzáfűzte, hogy a döntést az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlásai és a Coronavac vakcina hatékonyságáról a közelmúltban végzett vizsgálatok elemzése alapján hozták meg.

A hírportál adatai szerint mostanáig több mint 1,22 millió ukránt oltottak be Coronavackal.

A hivatalosan közölt adatok szerint Ukrajnában csütörtökre 1247-tel 2 262 601-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma, az elhunytaké pedig 24-gyel 53 173-ra. Eddig 2 194 791-en gyógyultak meg, az aktív betegek száma viszont megint nőtt, 184-gyel 14 637-re.

Az egészségügyi tárca legfrissebb adatai szerint az oltási kampány februári kezdete óta 4 427 898-an kapták meg valamely védőoltás első, 2 580 552-en pedig a második dózisát is a mintegy 42 millió lakosú Ukrajnában. Szerdán 162 049 embert oltottak be az országban.

Forrás: MTI