Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Újabb ország szállt be a koronavírus-vakcináért folytatott harcba

A pandémia epicentrumának számító Latin-Amerikában az első és második hullám szinte egybeért, hiszen nap mint nap rengeteg fertőzöttet és halottat azonosítanak, ezért az egyik ország kormánya úgy döntött, külföldi segítség helyett a saját talpára áll a krízis közepén.

...svg content...Bangkok, 2020. május 25. Technikus a Csula Oltóanyagkutató Központ bangkoki laboratóriumában, ahol a Csulalongkorn Egyetem kutatócsoportja Kiat Ruxrungtam professzor vezetésével koronavírus elleni védõoltás kifejlesztésén dolgozik 2020. május 25-én. Az egereken elvégzett sikeres tesztek után majmokon folytatják a tesztelést, majd ha azok is eredményesek lesznek 10 ezer oltóanyagot ötezer önkéntesen próbálnak majd ki. A vakcina hatékonyságát igazoló eredmények szeptemberre várhatók. MTI/EPA/Diego Azubel
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A pandémia epicentrumának számító Latin-Amerikában az első és második hullám szinte egybeért, hiszen nap mint nap rengeteg fertőzöttet és halottat azonosítanak, ezért az egyik ország kormánya úgy döntött, külföldi segítség helyett a saját talpára áll a krízis közepén.

Mexikó saját COVID-19 védőoltást fejleszthet ki, ami előreláthatólag jövő tavaszra állhat az orvosok rendelkezésére, így kijelenthetjük, még egy nemzetállam döntött úgy, hogy belevág a nem éppen könnyű kihívásba. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

A vakcinát a magánkézben lévő Laboratorio Avimex készíti a mexikói UNAM egyetemmel és a Mexikói Társadalombiztosítási Intézménnyel közösen, az emberi klinikai tesztek első fázisait pedig hamarosan már meg is kezdhetik.

A mexikói epidemiológusok szövetségének koordinátora, Dr. Esther Orozco elmondta, az oltóanyag utolsó, harmadik kísérleti szakasza nagy valószínűséggel jövő tavasz végén, illetve nyár elején végződhet; ha sikerrel járnak, akkor Mexikó teljes lakossága megkaphatja a készítményt.

A közép-amerikai ország egyébként már aktív résztvevője a nemzetközi vakcinaharcnak, mivel az olasz és orosz védőoltásokon kívül az AstraZeneca ellenszérumát is széles körben tesztelik Mexikóban, amelynek cserébe a kormány korábban már 200 millió adag potenciális ellenanyagot is lefoglalt magának.

A fentebb említett gyártókon kívül a Sanofi, a Johnson & Johnson, de még a kínai CanSino és Walvax Biotechnology is garantálta a mexikóiaknak, hogy a klinikai tesztek után kaphatnak bizonyos mennyiségben a szerből, feltéve, ha hatékonynak bizonyulnak.

Orozco hozzátette, az Avimex készen áll más országok számára is exportálni a vakcinát, ugyanis biztosra veszik, hogy 7,5 milliárdnál jóval több fog kelleni ahhoz, hogy mindenkit többször is beolthassanak.

„A világnak egynél biztosan több védőoltásra lesz szüksége. Abban reménykedünk, hogy Mexikó meghatározó részévé válhat a versenynek, még akkor is, ha nem mi érünk majd először a célba.”

nyilatkozta a koordinátor.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.