Újabb meghökkentő tünettel támad a koronavírus
Egyre több fronton támad minket a COVID-19 kórokozója, melynek következtében jobban megismerhetjük a negatív hatásait.
Egyre több fronton támad minket a COVID-19 kórokozója, melynek következtében jobban megismerhetjük a negatív hatásait.
Kétségkívül az Egyesült Államokban a legsúlyosabb a helyzet jelenleg pandémia szempontjából a világon. Nemrég a The Atlantic lap készített egy riportot, amelyből kiderült, hogy sokszor nem a kórházba szállított betegek szenvednek a legjobban.
Több ezer koronavírus-páciens azt állítja, nem kell feltétlenül lélegeztetőgépre kötve lenni ahhoz, hogy átéljük a fertőzés okozta kínokat. Néhányan rejtélyes módon hosszú távon, akár hónapokon keresztül fennálló köhögést, mellkasi fájdalmakat és ízületi bántalmakat éreznek, emellett sokszor annyira fáradtak, hogy képtelenek még az ágyból is kimozdulni.
Sokan korábban rendkívül aktív életet éltek – fittek voltak és egészségesek, a betegség azonban teljesen a feje tetejére állította a korábban megszokott napi rutinjukat és lassúvá, szétszórttá és életunttá váltak.
Az egyik 32 éves páciens, Vonny LeClerc úgy fogalmazott, hogy
„Ez a könnyedebb megfelelője a kórházi halálnak, a vírus tönkretette az életemet. Még egy könyv elolvasása is nagy kihívást jelent számomra amellett, hogy teljesen kimerít.”
LeClercen annak ellenére nem végezték el a koronavírus-tesztet, hogy már hónapok óta rosszul érezte magát és tudta, valami komoly probléma húzódhatott meg a háttérben.
Egy másik, washingtoni beteg azt mondta,
„Nem gondolom, hogy bárki is tudatosítaná, hogy néha valóban hetek választják el az embert attól, hogy túléli a fertőzést vagy belehal. Én hónapok óta szenvedek és nem látom a fényt az alagút végén.”
A fáradtság általános tünete lehet bármelyik súlyosabb betegségnek, azonban a COVID-19 fertőzés esetében még felépülés után is maradhat ez az állapot, ami később akár szorongásba és mély depresszióba sodorhatja azokat, akik nem kérnek időben segítséget.
Ennek apropóján a hosszú távon szenvedő koronavírus-betegek megalapítottak egy szövetséget, amelybe várják sorstársaik jelentkezését. Céljuk, hogy minél több emberrel megértessék ennek a tünetnek a komolyságát és azt, hogy igenis mérhetetlenül fontos az óvintézkedések betartása.
Kérdéses, hogy milyen módon folyhatott le az immunizáció ezeknél a fáradtság jeleit hosszú ideig mutató betegeknél – lehetséges, hogy még mindig a szervezetükben van a vírus, a regeneráció pedig a korábban véltnél sokkal tovább is elhúzódhat.
Kapcsolódó hír: