Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Újabb koronavírus-mutáció ütötte fel a fejét Mexikóban

A Sars-CoV-2 vírus vadonatúj törzséről számoltak be a Juárez városi egészségügyi hatóságok, amely az első hullám után most sokkal veszélyesebbé vált.

Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Sars-CoV-2 vírus vadonatúj törzséről számoltak be a Juárez városi egészségügyi hatóságok, amely az első hullám után most sokkal veszélyesebbé vált.

Alejandro Ortizo Arroyo a La Opción de Chihuahua lapnak adott nyilatkozatában elmondta, egyelőre nem tudják, honnan érkezhetett meg Juárezbe az új vírustörzs, de úgy gondolják, a texasi El Paso környékén kialakult gócpontból származhat. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

„A mostani vírustörzs az Egyesült Államokon keresztül jöhetett be Mexikóba, a mostani mutáció minden eddiginél agresszívebb, ezért oda kell figyelnünk arra, hogy megakadályozzuk a terjedését”, mondta Arroyo.

Az orvos figyelmeztetett, hogy El Pasóban egyre többen kapják el a koronavírus-fertőzés súlyosabbik formáját, ezért a szövődmények következtében történt elhalálozások is megugrottak Texas államban, mindezek mögött pedig feltehetően az új törzs mutációja állhat.

„A jelenlegi krízishelyzetben azonosítanunk és izolálnunk kellene az új koronavírust, ami a határon keresztül átterjedt Mexikóba, mivel ha ezt nem tesszük meg, rengeteg áldozatra számíthatunk.”

Arroyo kiemelte, általánosságban elmondható, hogy az első hullámban a tünetek enyhébbnek bizonyultak, főként fáradtságra, hasmenésre és fejfájásra panaszkodtak a páciensek, a második hullám során azonban sokkal komolyabb komplikációk léptek fel, úgymint szívizomgyulladás és szívroham – több esetben vérrögök is kialakultak a páciensek szervezetében.

A szteroidos és dexametazonos kezelésekkel ugyan némi javulást tudtak elérni, viszont ezeket a gyógyszereket csak akkor lehet adagolni, amikor a tüdő kétoldali károsodása észlelhető, korábbi alkalmazásuk szinte hatástalan.

„Az új vírustörzs ellen erőteljes gyulladásgátló terápiák léteznek – az egyetlen probléma csupán az, hogy a fertőzés utáni 5-7 napban nem alkalmazhatjuk őket, mivel akár a vírustöltöttséget is megemelhetik, így a bakteriális és gombás fertőzések felélénkülhetnek és másodlagos betegségeket okozhatnak.”

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.