Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Tüzet nyitott a mianmari rendőrség a tüntetőkre

Többször összecsaptak a mianmari tüntetők és a rendőrség, egy felvétel szerint a hatóságok lövéseket adtak le.

...svg content...Rangun, 2021. február 15. A puccs ellen tiltakozó emberek jelszavakat skandálnak a Nemzeti Liga a Demokráciáért (NLD) párt központjánál Rangunban 2021. február 15-én. A hadsereg február 1-jén átvette a hatalmat és szükségállapotot hirdetett ki Mianmarban. MTI/EPA/Lynn Bo Bo
Külföld
Author image

Kornis Vivien

Szerkesztő

Az ország északi részén fekvő Myitkyina városában rohamrendőrökkel került szembe a katonai puccs ellen tüntető tömeg – írja az RT.

A demonstrációra Myikyina egyik erőművénél került sor, ahol a hatóságok azt is megpróbálták elérni, hogy a vállalat kapcsolja le a város energiaellátását. Az internetre feltöltött videókon a rendőrség tüzet nyit a tüntető tömegre, akik a hangos durranások és villanások után megpróbálnak elmenekülni a helyszínről. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Nem lehet tudni, hogy éles lőszerrel vagy gumilövedékekkel nyitottak tüzet a hatóságok a demonstrálókra, de az biztos, hogy füstbombákat, könnygázt és vízágyúkat is bevetettek a tünetés feloszlatására.

Öt újságírót letartóztattak a kialakult káoszban és a NetBlocks Internet Megfigyelőszervezet arról számolt be, hogy nem sokkal az események után csaknem teljes mértékben lekapcsolták az internetet az országban. A csoport szerint állami utasításra szüntették meg a világhálóhoz való hozzáférést az információáramlás megakadályozása érdekében.

Több nyugati nagykövetség, többek között az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Kanda, Németország és Franciaország is arra kérte a hatóságokat, hogy tartózkodjanak a demonstrálók és civilek ellen elkövetett erőszaktól.

Támogatjuk Mianmar lakosságát a demokráciát, szabadságot, békét és jólétet érintő követeléseikben. Az egész világ figyelemmel kíséri az eseményeket

– olvasható az Egyesült Államok, Kanda, az EU bizonyos tagországai (Dánia, Csehország, Finnország, Franciaország, Németország, Olaszország, Hollandia, Spanyolország), Svédország, Norvégia, Svájc és az Egyesült Királyság által aláírt nyilatkozatban.

2007 óta nem volt példa ekkora mértékű tüntetéshullámra az országban. A demonstrálók Aun Szan Szu Kji szabadon engedését követelik és a civil kormány visszatérését.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.