
Népirtás színhelyén nyitott autókereskedést a Tesla
Saját kínai közösségi médiás oldalán jelentette be a hírt a legnagyobb elektromos autógyártó, amiből még garantáltan botrány lesz.

Jelentés: a Huawei is részt vehetett az ujgurok elleni népirtásban

Már egy holokausztmúzeum is úgy véli, Kína népirtást követ el az ujgurok ellen

Génmódosítási kísérleteket végeztek el az ujgurokon Kínában
További Hírek

Nyomozást indítottak francia ügyészek négy divatcég ellen, amiért a vádak szerint titkolták, hogy emberiség elleni bűntettekben vesznek részt a kínai Hszincsiang tartományban.

Egy frissen nyilvánosságra hozott jelentés szerint Kína nemcsak a saját területén, hanem a külföldön élő ujgurok elnyomása érdekében is mindent megtesz, ám ez csak a „jéghegy csúcsa” lehet.

A nemzetközi emberi jogi jogvédelemmel foglalkozó Amnesty International szerint Kína emberiség elleni bűntetteket követel Hszincsaing régióban az ujgur és egyéb muszlim kisebbségekkel szemben.

Kiderült, hogy a cupertinói techóriás hét beszállítója ujgurok általi kényszermunka révén gyárthatja le a cég termékeinek összeszereléséhez szükséges alkatrészeket.

Folytatódik Kína brutális leszámolása a Hszincsiang tartományban élő ujgurok ellen, melynek ezúttal két korábbi kormánytisztviselő lett az áldozata.

Miközben Kínában munkatáborokba küldik az ujgur fiatalokat, valamint sterilizálják a férfiakat, hogy ne tudjanak utódokat nemzeni, addig dől a közösségi médiából a népirtás ellenes kormánypropaganda.

Március 28-án a kínai állami kézben lévő CGTN televíziócsatorna egyik műsorában egy titokzatos, Laurène Beaumond nevű újságíró kapcsán hozott le egy meglehetősen ellentmondásos hírt.

Eltávolították a H&M termékeit a legnagyobb kínai e-kereskedelmi oldalakról válaszul arra, hogy kritikával illették a kormány által ujgurok sérelmére elkövetett jogsértéseket Hszincsiang tartományban.

A kínai hatóságok hétfőn bejelentették, hogy a svéd H&M-mel és más nemzetközi vállalattal szemben komoly jogi lépéseket terveznek végrehajtani, amiért kritizálták a Hszincsiang tartományban zajló történéseket.

Egy amerikai think-tank kalkulációi szerint legalább 570 ezer ujgurt és egyéb kisebbséget kényszeríthetett arra a kínai kormány, hogy gyapotot szedjenek Hszincsiang tartományban.