Ez pedig masszív aggodalomra ad okot az élelmiszer-biztonság kapcsán.
A mentőszolgálat közlése szerint hajnali 4 órától több mint 200 segélykérés érkezett, elsősorban a kidőlt fák, áradások és a lakásokban keletkezett károk miatt.
A légitársaság kiemelte, hogy a járat biztonságosan landolt, s a fedélzeten tartózkodók közül senki sem sérült meg.
Eddig 120 családot kellett evakuálni otthonaikból, több helyen áramkimaradás jelentkezett, valamint egy idős asszony életét vesztette.
A szakértők szerint csütörtök reggelig még több csapadék várható, mindemellett jégeső, zivatarok és szélviharok is előfordulhatnak.
Az ilyen jellegű intézkedésekre azért van szükség, mert a hetek óta tartó szélsőséges időjárás számos területen érezteti negatív hatását az országban.
Egyes területeken narancssárga riasztást adtak ki, míg Pekingben vörös riasztást, ugyanis a fővárosban várhatóan 40 fok fölé emelkedik a hőmérséklet.
Az áradások, a villámárvizek, a földcsuszamlások és az egyre emelkedő hőmérséklet már eddig is éreztette negatív hatását, de úgy tűnik, még közel sincs vége.
A mentőalakulatok fáradhatatlanul dolgoznak azért, hogy a bajbajutottakat és a haszonállatokat kimentsék.
Extrém hőhullámok, pusztító viharok – az Egyesült Államokat sújtó szélsőséges időjárás már nem csupán a lakosságra nézve veszélyes, de a gazdaságra is.
Míg India északi részét heves esőzések sújtották a hétvégén, az ország többi részén elképesztő szintekre emelkedett a hőmérséklet.