Megvan a megoldás, sok betegen segíthet a felfedezés.
A betegség korábbi felismerésére törekedve a tudósok kifejlesztettek egy elektronikus orrot, amely szó szerint kiszagolja a betegséget.
Dán kutatók olyan neuronokat azonosítottak az agytörzsben, amelyek elektromos impulzusok segítségével képesek stimulálni a Parkinson-kóros páciensek agyhullámait.
A Parkinson-kórt kutató tudósok közel egy évtizede vizsgálják az agysejtek energiafeldolgozásában szerepet játszó útvonalat, és úgy tűnik, sikerült megoldaniuk az egyik kulcsfontosságú fehérje rejtélyét.
A világon elsőként ültettek be Parkinson-kórban szenvedő betegbe agyi stimulációt lehetővé tévő elektródát.
Különös kapocs jött létre az orvostudomány és a videojátékok között, a Sega ikonikus sündisznójáról elnevezett proteinről ugyanis bebizonyosodott, hogy javíthat a Parkinson-kórban szenvedő páciensek életminőségén.
A Brown Egyetem kutatói abban bíznak, hogy az agy alá beültetett apró mikrochip-implantátumok segítségével befolyásolhatják a szerv neurális működését.
Az izraeli Ben Gurion Egyetem (BGU) kutatói a degeneratív idegrendszeri betegségek, többek között a Parkinson-kór egyik fő okát azonosították sikeresen.
Orvosoknak és kutatóknak komoly fejtörést okoz a Parkinson-kór kialakulásának felderítése, azonban nemrég rájöttek, hogy a neurodegeneratív rendellenességre bizonyos kémiai anyagok hajlamosíthatják az érintetteket.
A legújabb adatok szerint a mély agyi stimuláció (DBS) jelentősen lassíthatja a parkinsonos páciensek tüneteinek súlyosbodását.