Egy pszichológus szerint ez ösztönös cselekedet, a célja pedig a biztonságérzet fokozása.
Miután a hatóságok bejelentették, hogy a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében ismételten zárlat alá helyezik Sanghajt, az emberek pánikszerűen rohannak a boltokba, attól tartva, hogy nekik már nem jut élelem.
A kínai kormány nemrég felszólította lakosait, hogy készüljenek fel az őszi-téli időszakra, és ha szükséges, halmozzanak fel készleteket.
Nagy-Britannia benzinkútjainak káoszát súlyosbította, hogy több száz pánikba esett autós rossz üzemanyaggal töltötte fel tankját, a szokásosnál több, mint ötször annyian tankoltak dízelt a benzinmotorjukba, vagy fordítva.
Sokkoló felvételek mutatják a pillanatot a hatalmas verekedésről, amikor a frusztrált vásárlók az Esso benzinkúton egymásnak estek az Egyesült Királyság üzemanyag-válsága közepette.
Az élelmiszeripari szervezetek arra sürgetik a brit kormányt, hogy egy új, 12 hónapos vízumot vezessenek be annak érdekében, hogy több tengerentúli munkavállaló menjen az országba.
Bubenkó Csaba, a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének elnök elmondta, ismételten pánikvásárlásba kezdtek a magyarok, holott egyáltalán nem indokolt ez jelenleg, elég csak a tavalyi tavaszra gondolni.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) által készített, a saját oldalán közzétett karanténkutatás szerint a magyar családok túlnyomó többsége két hétre elég élelmiszert halmozott fel a járvány miatt még májusban.