A faj olyan óriásira nőtt, hogy egyes szakértők még azt is megkérdőjelezik, képes volt-e egyáltalán a magasba emelkedni.
Paleontológusok leírtak egy 80 millió évvel ezelőtt élt, „dühös szemöldökkel” és csonka farokkal rendelkező moszaszauruszfajt, amely a germán mitológiában szereplő Jörmungandr tengeri kígyóról kapta a nevét.
A kutatók szerint a Utah állambeli Canyonlands Nemzeti Parkban felfedezett, mintegy 300 millió éves fosszilis csontváz lehet az első ilyen lelet a maga nemében.
Tökéletes állapotban, fogaival, lágyszöveteivel és bőrével együtt őrizte meg a szibériai permafroszt réteg egy 28 ezer évvel ezelőtt élt oroszlánkölyök tetemét.
Sárkányhoz hasonlító dinoszaurusz csontvázának megkövesedett maradványaira bukkantak Ausztráliában – szakértők szerint mindez bizonyíthatja a misztikus lényekkel kapcsolatos mondákat.
Kutatók minden idők legrégebbi megkövült agymintáját találták meg egy 310 millió éve elpusztult tőfarkú rák fosszilizálódott lenyomatában.
Jelentős felfedezést tettek Patagóniában őslénykutatók, ugyanis egy olyan dinó fosszíliáira bukkantak, amely hihetetlen erős hallással rendelkezett.
Egy oviraptoszaurusz megkövesedett maradványait találták meg paleontológusok a kínai Kancsou városában.
Görög kutatók a vulkanikus Leszbosz szigetén egy egészen ritka megkövesedett fára bukkantak, amelynek ágai és gyökerei 20 millió év után is épek maradtak.
A Tyrannosaurusok a kréta földtörténeti korszak rettegett ragadozóinak számítottak Ázsiában és Észak-Amerikában, ami nem véletlen, hiszen a legújabb kutatások eredményei alapján a kölykeik is alapból vérszomjas gyilkosként jöttek a világra.
A paleontológusok hatalmas, 98 millió éves kövületeket ástak elő Délnyugat-Argentínában, amelyek valószínűleg a valaha felfedezett legnagyobb testű dinoszauruszhoz tartozhattak.