Alain Aspect, John F. Clauser és Anton Zeilinger kapták meg a 2022-es fizikai Nobel-díjat, miután olyan egyedülálló kísérleteket végeztek, melyekkel forradalmasíthatjuk a kvantuminformatikát.
Egyre többet cikkeznek világszerte a kvantumkomputerek teljesítőképességéről, valamint arról, hogy miként változtathatják meg a számítástechnikát, ám egy neves szakértő szerint túlzott „hype” övezi az egész szakágat.
Újabb érdekes elméletek láttak napvilágot az univerzumot kitöltő titokzatos anyagról.
Habár sokszor úgy tűnhet, hogy az elektronika a végtelenségig fejlődhet és az eszközök korlátlanul gyorsulhatnak, egy ponton azonban a fizika törvényei közbelépnek, és véget vetnek a folyamatoknak – tudósok kiszámították, hol lehet ez a végső sebességhatár.
Tudósok szerint a töltési időt elektromos járművek esetén akár három percre is le lehet csökkenteni.
Tudósok kitűzött célja, hogy tíz éven belül kereskedelmi kvantumkommunikációs jelismétlőt fejlesszenek ki.
A Microsoft Azure Quantum projekt kutatói olyan eszközöket fejlesztettek ki, amelyek képesek speciális kvantumtulajdonságok létrehozására.
Hamarosan kifejleszthetnek egy új kvantumérzékelőt, amivel olyan bolygók után kutathatnak, melyeken víz vagy akár szerves anyagok is lehetnek.
Amerikai kutatók bemutattak egy korszakalkotó technológiát, ami segíthet a kvantumkomputerek teljesítményének növelésében.
Jelentős áttörést értek el az úgynevezett Edison-pillanat felhasználásával tudósok, melynek révén gyökerestül forgathatják fel a kvantumfizika tudományát.