Az elkövetők előszeretettel fotózkodtak a rengeteg pénzzel, amit a kiszolgáltatott nők kerestek meg.
Az istállóban elszállásolt férfi hajnali öt órától este nyolc-kilencig dolgozott, munkájáért pedig mindössze ennivalót és cigarettát kapott, miközben rendszeresen bántalmazták.
Az államot szolgáló korábbi katonák dühösek, amiért a tíz évnyi szolgálatuknak az a jutalma, hogy fizetetlen munkát kell végezniük.
A Da-Vinci kód könyv és film kedvelői számára ismerős lehet az Opus Dei, amely sokkal inkább egy konzervatív katolikus szektaként, mintsem szervezetként lett felfestve.
Több német vállalatot is azzal vádolnak, hogy "hasznot húznak" a Kínában élő ujgur muszlimok kényszermunkájából.
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai tegnap a kora reggeli órákban csaptak le arra a jánoshalmi férfira, aki a gyanú szerint éveken keresztül sanyargatta az állatgondozóját.
Nyomozást indítottak francia ügyészek négy divatcég ellen, amiért a vádak szerint titkolták, hogy emberiség elleni bűntettekben vesznek részt a kínai Hszincsiang tartományban.
A nyomozás során eddig egy gyanúsitottat és öt sértettet azonosított a rendőrség, de várhatóan tovább nőnek majd a számok.
Az észak-koreai állami média állítása szerint az árván maradt gyermekek önkéntesen vonulnak dolgozni az állam kezében lévő farmokra és bányákba.
Az amerikai elnök júniusban személyesen fog részt venni a G7-csúcstalálkozón az Egyesült Királyságban, ahol várhatóan felveti majd az ujgur kérdést is.
Az Adidashoz és Blueberryhez hasonló cégek döntés előtt állnak: vagy nem bojkottálják a kínai Hszincsiangból érkező – állítólag ujgur kényszermunkával gyártott – pamutot, vagy elvesztik az egyik legnagyobb piacukat.