Julian Assange öt éven át volt fogsában, aki a WikiLeaks kiszivárogtató portál alapítója.
A brit bíróság engedélyt adott Julian Assange-nak, hogy fellebbezzen a kiadatásával kapcsolatban, így egy újabb napot kapott arra, hogy jogi harcot vívjon a kitoloncolása ellen.
Andrés Manuel Lopez Obrador, Mexikó elnöke elmondta, hogy míg Donald Trump nem hagyta el hivatalát, több alkalommal is kérte tőle, hogy adjon kegyelmet Julian Assange-nak.
A vád pedig nem alaptalan, ugyanis nemrég nyilvánosságra került pár ezt bizonyító dokumentum.
A WikiLeaks oknyomozó internetes portál alapítója október végén stroke-ot szenvedett a büntetés-végrehajtási intézet rácsai mögött.
A londoni felsőbíróság semmisnek nyilvánította az Assange kiadatási tilalmára vonatkozó ítéletet, így mégis kiadják az USA-nak.
Az Egyesült Államok ügyvédei szerdán újabb kísérletet tettek Julian Assange kiadatására Nagy-Britanniából, azzal érvelve, hogy a WikiLeaks alapítójának mentális egészségével kapcsolatos aggodalmak nem akadályozhatják meg, hogy az amerikai igazságszolgáltatás elé álljon.
Julian Assange a létező „legsúlyosabb bűnt” követte el, amit egy újságíró elkövethet a nyugati világban: az Egyesült Államok kárára leplezte le az igazságot.
A Yahoo News-on megjelent tényfeltáró riport állítja, hogy az amerikai hírszerzés hosszú ideig napirenden tartotta Julian Assange, a WikiLeaks alapítójának likvidálását.
Edward Snowden, a CIA korábbi dolgozója és az elmúlt évtizedek legnagyobb lehallgatási botrányát leleplező szivárogtatója is reagált John McAfee halálára.
A döntés egyelőre nem jogerős, az amerikai hatóságok részéről pedig vélhetően a fellebbezés is érkezni fog.