Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,53 Ft
Euró
393,77 Ft
Font
457,11 Ft
Bitcoin
63,943 $

További Hírek

Az iráni igazságügyi minisztérium szóvivője szerint egyelőre a halálos ítéletek nem jogerősek, így valamennyi vádlott fellebbezhet.

Az IHR igazgatója szerint ezeknek az embereknek több mint négy évtizede elnyomásban kell élniük, ám most végre a kezükbe vették az irányítást, nem hallgatnak tovább.

Az IHR igazgatója szerint a halálesetek több mint felét a szunnita beludzsok vagy a kurdok által lakott régiókban regisztrálták.

A vádak alapján államellenes propagandát terjesztett, valamint megsértette a nemzeti csapat hírnevét, ám sokak szerint mindez a figyelmeztetés célját szolgálta.

A Mahsa Amini halála nyomán kirobbant tüntetéssorozat támogatása miatt vették őrizetbe a rappert, aki családja szerint komoly veszélyben van, s nem kizárt, hogy halálbüntetésre ítélik szolidaritása miatt.

A Masha Amini halála után kezdődött, s mára országos felkeléssé vált tüntetéssorozat egy új helyszínen, a kurd régióban található egyetemeken folytatódott.

Különösen veszélyeztetettek a német-iráni kettős állampolgárok, tették hozzá, rámutatva, hogy a közelmúltban számos külföldi állampolgárt letartóztattak az iráni hatóságok.

Az iráni atomenergia-ügynökség elismerte, hogy egyik e-mail szerverét külföldről indított számítógépes támadás érte, amelynek célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a tüntetések által sújtott országra.

A helyi tanári szakszervezet számolt be arról, hogy egy mindössze 15 éves diáklány vesztette életét a múlt héten, miután az iráni biztonsági erők bevonultak egy iskolába és a razzia során brutálisan megverték.

Az Amnesty International legfrissebb adatai szerint legkevesebb 23 gyermek vesztette életét szeptemberben az iráni tüntetéseken, melyek mára nemzeti felkeléssé nőtték ki magukat.