Úgy tűnik, a világ gyógyszeripari központjai közötti verseny új szakaszba lépett.
Párizsban már annyi tigrisszúnyog van, hogy ellenük irtószert kellett szétpermetezni augusztus utolsó napján. Mindez azt bizonyítja, hogy a dengue, a szúnyogok által terjesztett halálos betegség valóban megérkezett Európába.
A gazdaságvédelmi akcióterv részeként arra is fény derült, hogyan kapnak plusz segítséget a vállalkozások.
Ha az extraadó miatt egyes gyártók nem forgalmazzák tovább a készítményeiket a magyar piacon, az több ponton is érzékenyen érintheti a betegek ellátását.
Az elmúlt tíz évben a generikus gyógyszerek 26 százaléka eltűnt az európai piacról, aminek legfőbb oka a gyártás gazdaságtalansága volt a gyógyszerek alacsony ára miatt - hangzott el az európai gyógyszeripar vezetőinek beszélgetésén.
Olyan, enyhe és közepes fokú koronavírus elleni gyógyszert tesztelnek Kínában, mely az eddigi eredmények alapján kevesebb mellékhatással jár, mint a ma legelterjedtebben használt Paxlovid.
Az Egészségügyi Világszervezet sürgős és konkrét fellépésre szólított fel a gyermekek szennyezett gyógyszerekkel szembeni védelme érdekében.
A francia kormány január végéig betiltotta a paracetamol-alapú termékek online értékesítését, mivel nehézségekbe ütközik a fájdalomcsillapító beszerzése.
A felvetés szerint nem tisztességes, hogy a gyógyszerreklámokban csak orvosokat és gyógyszerészeket emlegetnek, amik alatt jellemzően férfiakat értenek.
A Richter idén várhatóan közel 30 milliárd forint gyógyszergyártási különadót fizet.
Igor Kirillov úgy véli, hogy a Pfizer és a Moderna megkerüli a nemzetközi biztonsági előírásokat.