Kutatások szerint képes lehet megállítani a betegség előrehaladását, sőt, akár a visszafordítását is lehetővé teheti.
Amint sejtjeink kölcsönhatásba lépnek a szomszédos szövetekkel, illetve az extracelluláris mátrixnak nevezett környező anyaggal, olyan mechanikai feszültségeknek vannak kitéve, amelyek befolyásolhatják viselkedésüket.
Magyarország relatív versenyhátránya csökkent az innovatív terápiák elérhetősége terén.
Már egy ideje tudjuk, hogy a testmozgás jót tesz az agynak, az viszont még nem világos, pontosan milyen mértékben képes javítani a központi idegrendszer legfőbb szervének egészségét.
Kínai kutatók új, háromoldalú módszert dolgoztak ki a májrák elleni küzdelem jegyében, amely az egereken végzett tesztek során rendkívül ígéretesnek bizonyult. A technika a gyógyszereket és a CRISPR-Cas9 génszerkesztést kombinálja lipid nanorészecskékkel, majd ultrahanggal aktiválja őket.
Igaza lehetett a mesékből és horrorsztorikból ismert vámpíroknak, egy új tanulmány ugyanis kimutatta, hogy a huszonévesek vére lehet a titka annak, hogy örökké fiatalok maradjunk.
A kínai orvoslásban évszázadok óta használt himalájai gombákból kivont extraktum segítségével olyan szert állítottak elő, amivel akár negyvenszer hatásosabban pusztíthatóak el a ráksejtek, mint a hagyományos készítményekkel.
A poszt-Covid tüneteiből való felépülést segíti az a rehabilitációs eljárás, amelyet hévízi szakemberek dolgoztak ki a helyi önkormányzat támogatásával.
Ha sikeresen zárulnak a humán kísérletek, elképzelhető, hogy a közeljövőben otthon is kezelhetjük majd a bőrrákot.
Ausztrál kutatók felfedezték, hogy folyamatos, kitartó mozgással és egészséges életmód folytatásával csökkenthető a daganatos sejtek túlszaporodásának esélye.
Korszakalkotó felfedezést tettek amerikai kutatók, rájöttek ugyanis, milyen tényezők befolyásolják állatoknál és embereknél a kellemetlen hajvesztést.