A kutatók a Tejútrendszernél egymilliószor kisebb, működőképes galaxist azonosítottak az Androméda-galaxisban.
A szakemberek szerint ez az első ilyen jellegű megfigyelés, ami új betekintést nyújthat a fekete lyukak viselkedésébe és a galaxisok fejlődésébe.
Egy új tanulmány alapján már elkezdődhetett a Tejútrendszer és az Androméda találkozása.
Csak a galaxisok fénye lehet a támpont az univerzumban.
Az olasz csillagászok által felfedezett JADES-GS-z14-0 nevű galaxis 290 millió évvel az ősrobbanás után létezett, és sokkal fényesebb, mint amennyire lehetne.
A Hubble Űrteleszkóp új képet készített a Kis Oroszlán csillagképben található UGC 5829 szabálytalan galaxisról, más néven a Pók-galaxisról.
Ám a képen valójában két összeütköző galaxis, az UGC 12914 és az UGC 12915 látható mintegy 180 millió fényévre a Földtől.
A felfedezést több mint háromszáz kutató munkája tette lehetővé világszerte, akik nyolc különböző rádióteleszkópos hálózatot kezelve létrehozták a földméretű Event Horizon virtuális teleszkópot.
Két távoli galaxis folyamatban lévő ütközése által létrejött, szárnyakhoz hasonlító objektumokat örökített meg a NASA űrtávcsöve.
Asztronómusok egy, a Földtől nagyjából ötmilliárd fényév távolságban lévő furcsa objektum irányából detektáltak különleges sugarakat.
Rejtélyes, ősi galaxis nyomaira bukkantak, ami több mint 13,5 milliárd fényévre található bolygónktól.