Többek között az emelkedő építőanyag árak is szorongatják a kereskedéseket az építőanyag iparban.
Az év elején tapasztalt drasztikus drágulás komoly hatást gyakorolt az építőiparra, sok esetben szükségessé vált a szerződések módosítása, az árak kiigazítása, a műszaki tartalom megváltoztatása és a feladatok átütemezése.
Hat hónap leforgása alatt Budapesten 86 százalékkal, míg országosan 160 százalékkal nőtt a faanyagok ára.
Az alvállalkozói díjtételek, a saját tevékenységek, valamint az alapanyagárak is tovább nőttek az ÉVOSZ által az építőipari vállalkozások körében készített friss felmérés szerint.
Habár meredek drágulásnak indultak az építőanyagárak az elmúlt hónapokban, hamarosan a fogyasztók is érzékelhetik a fokozatos árcsökkenést.
Nyolc hete vizsgálja a fogyasztóvédelem az építőipari alapanyagok piacán észlelhető jelenségeket, augusztus végéig a szektorban tevékenykedő vállalatok 60 százalékánál tapasztaltak jogsértést.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a hazai kerámia-falazóelemek piacán végezte el legutóbbi vizsgálatát, mely során rengeteg szabálytalanságra bukkantak.
Már összesen négy vizsgálat zajlik párhuzamosan az építőiparban, így hamarosan kiderülhet, mi idézhette elő az alapanyagok jelentős drágulását az elmúlt hónapokban.
Nem csupán a kartellezés jelenti a veszélyt ez építőiparban, hanem más panaszok is felbukkantak az elmúlt időszakban.
A hatósági vizsgálatok során a kormányhivatalok munkatársai 327 helyszínen 200 esetben tapasztaltak jogsértéseket.
Olyan mértékben drágultak ez elmúlt hónapokban az építőanyagok, hogy külön kormánybiztost kellett megbízni a kordában tartásukkal.