Amióta betiltották a hálapénzt, közel 250 egészségügyi dolgozó ellen indult eljárás vesztegetés elfogadása miatt.
A hivatalos közlemény szerint megkezdődött a koronavírus-járványban dolgozó egészségügyi dolgozók munkabérelszámolása
A párt úgy véli, hamarosan ismét elindulhat Magyarországon egy elvándorlási hullám az egészségügyi szektorban.
Az Orvosok Határok Nélkül (MSF) nemzetközi segélyszervezet riadót fújt az ugandai ebola-járvány kapcsán, sőt, "nagyon súlyosnak" minősítették a helyzetet, miután a kelet-afrikai ország a vírus szudáni törzsével küzd, mely ellen még mindig nem áll rendelkezésre oltóanyag.
Már nem sokáig utazhatnak ingyenesen az egészségügyi, szociális és rendvédelmi dolgozók a BKK-val.
Több ezer orosz orvos és egészségügyi dolgozó írta alá azt a nyílt levelet, melyben arra szólítják fel Putyint, hogy vonuljon ki Ukrajnából.
A brit kormány érdekesen áll a dologhoz, ugyanis közölték, visszavonnák az egészségügyi dolgozókra vonatkozó kötelező oltást, mégis tartják, hogy az egészségügyi dolgozóknak "szakmai kötelességük" a vakcina felvétele.
Az ápolók bére 21 százalékkal, az orvosoké pedig átlagosan 28,5 százalékkal emelkedett.
A szolgálati jogviszony tavaly márciusi bevezetése jelentős mértékű eltávozáshoz vezetett, a KSH adatai szerint egész pontosan 5500 egészségügyi dolgozó hagyta el a munkahelyét.
Magyarország kormánya 2010 óta nagyot lépett előre az egészségügyi dolgozók jövedelmének rendezésében, és a folyamat még mindig nem ért a végére, újabb és újabb emeléseket hajtottak végre.
A rendőrség tájékoztatása szerint egyre több olyan esetben kell intézkedniük, melyek a védettségi igazolványokkal történő visszaélésekkel kapcsolatosak.