A Pécsi Tudományegyetem Virológiai Nemzeti Laboratóriumában izolálták a vírust, amely az állatról az emberre is képes átterjedni.
Az eredmények azonban egyelőre kevés betekintést nyújtanak abba, hogy a vírus hogyan kezdett terjedni az egész világon, és sok kérdés megválaszolatlan maradt a járvánnyal kapcsolatban.
A kínai Shandong Orvosi Egyetem és Shandong Orvostudományi Akadémia tudósai egy új vírust fedeztek fel egy denveérben, amely 94.5 százalékos hasonlóságot mutat a mostani járványért felelős SARS-CoV-2 vírussal.
Kutatók véleménye szerint a Sars-CoV-2 vírussal kapcsolatba hozható kórokozók többsége évek óta az állatvilágban keringhet szerte Ázsiában.
Az Egészségügyi Világszervezet által Vuhanba küldött kutatócsapat egyik tagja kijelentette, elengedhetetlen a kínai denevérbarlangok vizsgálata ahhoz, hogy feltérképezzék a koronavírus-járvány eredetét.
Kutatók szerint a délkelet-ázsiai országban található barlangok mélyén élő denevérek már a pandémia kitörése előtt tíz évvel a Sars-CoV-2 vírushoz hasonló patogéneket hordozhattak magukban.
A nyugat-afrikai Guineában dolgozó kutatók egy teljesen új denevérfajt találtak az őserdő mélyén, a Nimba-hegység lábánál található barlangokban.
Egy újabb érdekes tanulmány látott napvilágot, mely szerint ezek az úgynevezett „vámpír denevérek” tartják a társadalmi távolságot, amikor betegek.
A legfrissebb jelentések szerint Oroszország minden lehetséges opciót meg akar vizsgálni a koronavírus kapcsán, így most olyasvalamire készülnek, amire eddig nemigen volt példa.