Szijjártó Péternek is megvan a véleménye a szíriai álhírről, mellyel egyesek veszélybe sodorták Magyarországot, a magyar embereket.
Úgy véli, ezek az állítások „a kijevi rezsim újabb provokációi, amelyekkel a Nyugat geopolitikai érdekeit elégítik ki”.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság szerint nem lehet a tényellenőrzői szerepet kizárólagosan az online platformoknak, vagy a tényellenőri szerepre önmagukat kijelölő szervezeteknek átengedni
A rendőrség közölte, ha egy ilyen tevékenységet veszélyesnek értékelnek, eljárás indulhat rémhírterjesztés ügyében, amelyért 2 évig terjedő szabadságvesztést is kiszabhatnak.
Meglehetősen magas azok száma is, akik szerint a koronavírus vakcinákkal chipet ültetnek az emberi szervezetbe.
Az ehhez hasonló álhírek csak gyengítik a védekezést, az immunizációt, miközben a Semmelweis Egyetemen már a félmilliomodik oltást is beadták Covid ellen.
A tanulmány szerint India végzett a legrosszabb helyen, de az Egyesült Államok is meglepően rosszul szerepelt.
A sajtószabadság megsértésében vádolják Görögországot, miután a kormány olyan törvényt fogadott el, amely értelmében börtönbüntetéshez vezethet az álhírek terjesztése.
Egészen abszurd álhíreket terjesztettek a sztárról, aki gyorsan megerősítette, hogy semmi baja, az oltása után is jól érzi magát, életben van.
Brazil marhahús, szaúdi garnélarák, maine-i homár – minden felelős volt eddig a járvány kitöréséért a kínai média szerint, csak maga Kína nem.
Filmjeiben alakított már orvost, katonát, rendőrt és tűzoltót is.