Kiemelték, a kamara azt a hamis látszatot kelti, hogy az etikai bizottságok valójában államhatalmi szervezetek, holott a hivatásrend tagjai külső befolyástól mentesen választhatják meg tagjaikat az új rendszerben.
Meglehetősen magas azok száma is, akik szerint a koronavírus vakcinákkal chipet ültetnek az emberi szervezetbe.
Az ehhez hasonló álhírek csak gyengítik a védekezést, az immunizációt, miközben a Semmelweis Egyetemen már a félmilliomodik oltást is beadták Covid ellen.
A tanulmány szerint India végzett a legrosszabb helyen, de az Egyesült Államok is meglepően rosszul szerepelt.
A sajtószabadság megsértésében vádolják Görögországot, miután a kormány olyan törvényt fogadott el, amely értelmében börtönbüntetéshez vezethet az álhírek terjesztése.
Egészen abszurd álhíreket terjesztettek a sztárról, aki gyorsan megerősítette, hogy semmi baja, az oltása után is jól érzi magát, életben van.
Brazil marhahús, szaúdi garnélarák, maine-i homár – minden felelős volt eddig a járvány kitöréséért a kínai média szerint, csak maga Kína nem.
Filmjeiben alakított már orvost, katonát, rendőrt és tűzoltót is.
A YouTube saját állítása szerint mindent megtesz annak érdekében, hogy felszámolja a koronavírussal kapcsolatos álhíreket, amelyet vasszigorral be is kívánnak tartani.
A Majmok Bolygójából származó mémekkel próbálták meg meggyőzni az oltásszkeptikusokat orosz trollok, hogy az AstraZeneca-vakcina beadását követően csimpánzzá fognak változni.
Az Avaaz globális civil szervezet előzetes kutatási eredményei szerint a Facebooknak, az Instagramnak, a Twitternek és a YouTube-nak sem sikerült megakadályoznia a hamis információk megosztását és terjedését a világjárvány idején.