Ráadásul egy videót is készített az ámokfutásról.
Miközben éjt nappallá téve dolgoznak a klímakutatók azon, hogy megoldják a globális felmelegedés és éghajlatváltozás problematikáját, az aktivisták révén pedig ellenszegülnek az indokolatlan kormányrendeleteknek, sokszor szó szerint az életüket kockáztatják.
Egyiptom kedden eljárást indított Hossam Bahgat, az ország egyik legjelentősebb emberjogi szószólója ellen, aki egy Twitter-bejegyzésében elítélte az állítólagos választási csalást.
Az Amnesty International figyelmeztetést adott ki, hogy Algéria újabb lépést tett a totalitarizmus útján azáltal, hogy súlyos leszámolásba kezdtek az ellenvéleményekkel szemben.
Tollal szúrta torkon saját magát egy fehérorosz aktivista kedden a bírósági meghallgatáson, miután elmondta, hogy a hatóságok megzsarolták azzal, hogy ha nem vallja magát bűnösnek, szeretteit és barátait letartóztatják.
A Kimo néven ismert 43 éves magyar férfit áprilisban rabolták el egy dél-jemeni milícia tagjai, akiért később váltságdíjat követeltek, ám mivel nem kapták meg halálra kínozták a férfit.
Az azerbajdzsáni ellenzéki aktivistát, Bayram Mammadovot holtan találták Isztambulban, ahol a jelek szerint vízbe fulladt.
Hiába próbálják napi szinten felhívni a figyelmet a környezetvédők a Föld emberek által történő pusztítására, gyakran saját életükkel fizetnek azért, amiért kiállnak a bolygó érdekei mellett.
A Human Rights Watch beszámolója szerint legalább négy évig tartottak egy emberi életre alkalmatlan magánzárkában egy emberi jogi aktivistát az Egyesült Arab Emirátusokban, ágy vagy matrac nélkül.