A Nemzeti Adó- és Vámhivatal újabb, az adóbevallással kapcsolatos adathalász támadásokra figyelmeztet, amelyek során a csalók bizalmas adatokat próbálnak megszerezni az adózóktól.
Félszáz szervert foglaltak le, több embert letartóztattak az ügy kapcsán.
A hírek szerint kirúgásról szóló üzenetekkel próbálják csőbe húzni áldozataikat a támadók, ám valójában „csak” egy adathalász levélről van szó.
Az amerikai Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet szakemberei szerint az összetett és hosszú jelszavak használatának nagyobb a kockázata, mint amennyi előnyt ad a felhasználóknak.
Több lényeges dologra is felhívta a figyelmet a szolgáltató.
Ha a mobiltelefonunk szokatlan dolgokat művel, vagy megmagyarázhatatlan dolgokat észlelünk rajta, az egyértelműen arra utal, hogy adathalászok próbálnak hozzáférni az eszközünkhöz.
Az összes pénzét ellophatják annak, aki figyelmetlenül megadja a bizalmas adatait.
A kiberbűnözők egy filléres trükk segítségével vehetik rá a felhasználók mobilját arra, hogy minden adatot rajtuk keresztül továbbítson. Szerencsére van egy egyszerű módszer, amellyel ez kivédhető.
Három hónap alatt csaknem 9 milliárd forint kárt okoztak a bankkártyás és bankszámlás csalók, ezt pedig túlnyomórészt az ügyfelekre terhelték a pénzintézetek.
Egy felmérés eredményei által egyebek mellett az mutatkozott meg, hogy a vállalatok nem készültek fel kellőképpen a kibertámadásokra.
Érdemes elővigyázatosnak lenni, ha gyanús üzenet érkezik a telefonra, különben ellophatják az érintett Apple ID-ját, és vele együtt minden fotóját és adatát.