A társaság sajtóközleményében kiemelték, mennyire fontosnak tartják, hogy azonnali és valós segítséget nyújtsanak szükség esetén.
A folyamat részeként a jelenleg 4iG Nyrt.-ben működő informatikai és rendszerintegrációs tevékenységet önálló informatikai vállalatba szervezik.
Mint ismert, a magyar állam 49 százalékos, a 4iG pedig 51 százalékos tulajdonrészt szerez majd a Vodafone-ban, a felvásárláshoz szükséges pénz egy része pedig hitelből lesz fedezve.
A két vállalat közös tulajdonú leányvállalatának többségi tulajdonosa ráadásul 51 százalékkal a magyar 4iG lesz: a közös vállalat projekt- és üzemeltetési informatikai szolgáltatásokat nyújt majd a német fegyvergyártó számára.
Gulyás Gergely a keddi Kormányinfó alatt beszélt arról, hogy miért lehet előnyös a Vodafone-üzlet Magyarország számára.
Noha jelenleg válságban élünk, a nagy Vodafone-üzlet mégis lehetségessé válhat, de erősen valószínűtlen, hogy ez rövid időn belül megtörténne.
Fekete-Győr András ezúttal sem fogta vissza magát, és hangosan beszélt a Vodafone Magyarország felvásárlásáról, ami az elmúlt évtizedek egyik legfontosabb tranzakciója lehet ezen a területen.
Ahogyan arra számítani lehetett, a kormányközeli tulajdonosi körbe került DIGI saját csatornái teljesen el fognak tűnni a képernyőről.
A tavaly bejelentett tranzakció lezajlott, így már hivatalos a 625 millió euró értékű ügylet.
A legfrissebb Magyar Közlönyben megjelentek szerint a kormány nemzetstratégiai fontosságúnak tekinti az ügyet, indoklásuk szerint a hazai telekommunikációs ellátás megfelelő biztosítása az egyik fő ok.
Az eljárás összértéke több mint nettó 10,5 milliárd forint.