Tarlós István szerint nem igaz, hogy kiárusította volna Budapest vagyonát
Az egykori főpolgármester visszautasítja az MSZP-LMP-Párbeszéd állítását, miszerint a Tarlós-éra alatt kiárusították volna a főváros teljes vagyonát.
A Magyar Nemzetnek adott interjújában Tarlós István elmondta, aki az ellenzéki pártok közleményét megfogalmazta, „ részint fogalomzavarban szenved, részint érzéki csalódások gyötörhetik.”
A politikus hozzátette, hogy a „kiárusítás” elsősorban azt jelenti, hogy mindent eladunk úgy, hogy nem marad belőle semmi, szerinte ez az állítás csak egy káprázat az ellenzéki szövegszerkesztő részéről.
A miniszterelnöki megbízott továbbá kiemelte, hogy „nem kis nehézségek árán” visszavásárolták, visszaszerezték a városnak a húszéves MSZP–SZDSZ-kurzusok idején a külföldieknek eladott Fővárosi Vízműveket, és ugyanezt indították el a csatornázási művekkel is.
Tarlós emlékeztetett, hogy több milliárd forintot szereztek vissza Budapestnek az MSZP–SZDSZ által kötött és az Európai Csalás Elleni Hivatal, az OLAF által súlyosan kifogásolt, „fergeteges 4-es metró szerződések és megbízások keserves módosításával”.
„Külön diszkrét bája van, hogy a 4-es metró szerződéseit, amelyeket jóval 2010 előtt kötötték a 2019-es választás után nemes egyszerűséggel átnevezték a Tarlós-éra korrupciógyanús ügyének.”
Az ex-főpolgármester szerint a baloldal 2010-ben Budapesten 250 milliárdos adósságállományt, elöregedett járműparkkal rendelkező BKV-t, „már 25-30 éve érintetlen, romhalmaz” 3-as metrót és a félkész, akkor minden forrást felemésztő 4-es metrót hagyott hátra, utóbbi beruházással, mellyel „még négy éven át kellett küszködniük”.