Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Nem hisznek a béremelés ígéretében a pedagógusok

A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke úgy gondolja, már tele van ígéretekkel a padlás.

...svg content...Unsplash
Belföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint jól látszik, többen vannak azok a tanárok, akik nyugdíjba mennek, mint azok, akik megkezdik friss diplomásként a pályájukat:

A helyzet fokozatosan romlani fog, és már most sem túlságosan jó, ami szerintem nagyon-nagyon veszélyes helyzetet teremthet, mert csak úgy a semmiből nem fognak előbújni pedagógusok. Ráadásul tetézheti még ezt az is, hogy jól lehet látni, hogy egyre több pályaelhagyó is van.” Soron kívül Korlátozottan ugyan, de újraindult a vasúti közlekedés a Déli pályaudvaron

Az ATV Híradó riportjából kiderült, egy kezdő, egyetemet végzett pedagógus most körülbelül nettó 163 ezer forintot keres havonta, ami a mai körülmények között nem számít versenyképes jövedelemnek egy diplomás számára.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a televíziócsatorna megkeresésére közölte, a pedagógusbéreket a kormány 2013-tól négy éven át fokozatosan, ütemezetten emelte az életpályamodell bevezetésével.

Emellett 2020. július 1-jétől 10 százalékkal emelte valamennyi pedagógus bérét, ami a pályakezdők esetében a minimálbér 8 százalékos emelésével együtt 18 százalékos növekedést jelentett. Hozzátették, hogy a kormány változatlanul kiemelt céljának tekinti a pedagógusok bérszínvonalának további fejlesztését.

A PSZ alelnöke, Gosztonyi Gábor az EMMI közleményére szkeptikus választ adott:

Az a helyzet, hogy a 2022-es költségvetésben egyetlen fillér nincs a pedagógusbérek rendezésére. A 2020-as, 10 százalékos ágazati pótlékot ne emlegessük béremelésként, mert ez egy pótlék, ez bármikor visszavehető.”

Fekete-Győr András elvesztette képviselői mandátumát

Hivatalossá vált: Fekete-Győr András elvesztette képviselői mandátumát.