355,18 Ft
385,80 Ft
451,41 Ft
71,118 $

Hétgólos meccsen játszott 75 percet Szoboszlai a Bayern München ellen a Liverpoollal

Szoboszlai Dominik a Liverpool kezdőjében kaphatott lehetőséget a Bayern München elleni felkészülési mérkőzésen.

...svg content...Fotó: EPA/RONALD WITTEK

Mint arról korábban beszámoltunk, Szoboszlai Dominik a kezdőben kapott lehetőséget a Bayern München elleni felkészülési mérkőzésen. Dominik a meccse előtt arról is beszélt, hogyan indultak a pletykák az átszerződése kapcsán, majd szép lassan minden felgyorsult.

A Liverpool szurkolói nagyon hamar örömittas állapotba kerülhettek, miután Gakpo már a 2. percben eredményes volt. A bajorok azonnal kaptak egy nagyobb hideg zuhanyt a nyakukba, miközben Salah röviddel ezután majdnem megduplázta az előnyt.

A 11. percben a Bayern centikre volt az egyenlítéstől, Pavard fejelhetett egészen közelről, de csak a kapufát találta el, az ismétlésből pedig még azt sem. A 28. percben a Liverpool már az első szögletéből betalált, az újdonsült csapatkapitány, Van Dijk bólintott a németek kapujába, amivel 2-0-ra módosította az állást.

A 33. percben egy látványos egyéni akció végén a Bayern szépíteni tudott, amivel a tavalyi védelmet idézte a Liverpool. Többen is elaludtak, Gnabry pedig köszönte a lehetőséget, és ezzel visszahozta a meccsbe a csapatát. 10 perc sem telt el a szépítést követően, Sané találatával kiegyenlített a Bayern München, így bőven volt mit mondania Kloppnak a szünetben.

Szoboszlai a legjobbak között volt

A 2-2-es első félidő után többek között Szoboszlai is a pályán maradhatott, Klopp ezúttal kevesebbet cserélt, készülvén a bajnoki nyitányra , ami már igen közel van. A második félidő szintén jó iramban zajlott, több helyzet is adódott, mindkét oldalon. A mérkőzés ötödik gólját a Liverpool szerezte meg Diaz parádés labdaátvételét követően, így ismét az angolok kerültek előnybe.

Dominik ezúttal is jól mozgott, közel 75 percet játszott, folyamatosan aktív volt, sok letámadást láthattunk tőle, többször sprintelt vissza a védelemnek segíteni. Egyértelműen a legjobbak közé sorolható, minden esélye megvan arra, hogy már a Premier League új szezonjának nyitányán kezdő legyen.

A 80. percben a Bayern megint kiegyenlített, Stanisic köszönt be egy szabadrúgást követő beadásból. Pár perccel később Nunez lőhette volna meg a Liverpool negyedik gólját, de a kapu torkában hibázott. A mindent eldöntő találat a hosszabbításban született a csereként beállt Kratzig révén, amivel a Liverpool 2-0-ról vesztette el 4-3-ra a mérkőzést. Sőt, ha nincsenek Alisson nagy védései a legvégén, 5-3 is lehetett volna. Ez egyúttal a Liverpool első veresége a felkészülési szezonban.

Szentkirályi Alexandra lassan szinte félve vezet Budapesten a kátyúk miatt (videó)

Szentkirályi Alexandra, a Fidesz főpolgármester-jelöltje napi szinten szembesül a budapesti helyzettel.