400,91 Ft
479,38 Ft
64,084 $

Szoboszlai duplájával nyert a magyar válogatott Bosznia-Hercegovina ellen

Szoboszlai Dominik két góllal köszönt be a magyar válogatott legutóbbi Nemzetek Ligája mérkőzésén, ezúttal Bosznia-Hercegovina ellen.

...svg content...Fotó: Szoboszlai Dominik (k) gólöröme a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának 3. csoportjában játszott Bosznia-Hercegovina - Magyarország mérkõzésen Zenicában, a Bilino Polje Stadionban 2024. szeptember 14-én. MTI/Illyés Tibor

Nagy várakozások előzték meg a mérkőzést, ami sok mindenről döntött, létfontosságú volt a 3 pont begyűjtése a magyarok számára és természetesen a bosnyákoknak is ez volt a céljuk. A Puskás Arénában akár kiütéses vereséget is szenvedhetett volna Bosznia-Hercegovina, ám akkor csodák csodájára megúszták kapott gól nélkül.

Magyarország ahhoz is közel járt, hogy legyőzze Hollandiát, a világ egyik legjobb csapatát. Ugyan az 1-1 is jó eredmény egy ilyen klasszis alakulat ellen, mégsem tudtunk felhőtlenül örülni ennek, győzelmet érdemeltek volna Rossiék. Soron kívül Ahogy felszakadozik a felhőzet, verőfényes napsütésben lesz részünk kedden

Bosznia-Hercegovina odahaza fogadta hétfő este a magyar válogatottat, mely ismét egy igen erős kezdőcsapattal állt ki. A bosnyákok gyorsan nekünk rontottak, már az első percben gólhelyzetbe kerültek, ami figyelmeztetésként hatott. Hamar jött rá a válasz, először Sallai, majd Varga veszélyeztetett.

Fotó: Szoboszlai Dominik, Nagy Zsolt és Varga Barnabás (b-j) gólöröme a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának 3. csoportjában játszott Bosznia-Hercegovina – Magyarország mérkõzésen Zenicában, a Bilino Polje Stadionban 2024. szeptember 14-én. MTI/Illyés Tibor

Bolla pedig a 13. percben eresztett meg egy bombát, amiből kis híján gól született. 1 perccel később, gyakorlatilag fordulásból Bosznia-Hercegovina majdnem vezetéshez jutott, nem sokkal kerülte el Dibusz kapuját a lecsorgó labda. A 39. percben már a hálóban kötött ki, csak épp a másik oldalon, köszönhetően Szoboszlai szemfülességének.

A második félidő álomszerűen kezdődött, hamar büntetőhöz jutottunk, amit Szoboszlai végzett el, rendkívül magabiztosan. Magyarország ezzel a győzelemmel 5 pontos a 3. helyen, csakúgy mint a németektől vereséget szenvedett Hollandia, addig Németország elhúzott, 10 ponttal várják a folytatást, míg Bosznia-Hercegovina 1 pontos.