401,38 Ft
479,49 Ft
62,299 $

Szoboszlai csereként állt be, nyert a Liverpool

Szoboszlai Dominik a második félidő legelején beállt a pályára, amikor már 1-0-ra vezetett a Liverpool.

...svg content...Fotó: Szoboszlai Dominik, a Liverpool játékosa ünnepel, miután gólt lőtt a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának első fordulójában játszott AC Milan-Liverpool mérkőzésen a milánói San Siro Stadionban 2024. szeptember 17-én. A Liverpool 3-1-re győzött. MTI/AP/Luca Bruno

Annak ellenére, hogy a Crystal Palace még mindig nyeretnek a Premier League idei szezonjában, nem számíthatott egy túl könnyű mérkőzésre a Liverpool. Szoboszlai Dominik ezúttal nem volt kezdő, pihenőt kapott, de a bemelegítés során így is felhívta magára a figyelmet.

Már az első másodpercekben megszerezte a vezetést a Palace, ám a sokk elmaradt, miután les miatt nem adták meg a találatot. Ugyanakkor ez rögtön figyelmeztetés volt a Liverpool számára, és a folytatásban is veszélyes tudott maradni. Soron kívül Új hírek érkeztek a budapesti második világháborús 1 tonnás bombáról

Jota a 9. percben köszönt be Gakpo révén, aki ugyancsak kezdő volt. Az első félidő végén Alissonnak kellett nagyot védenie, így maradhat az 1-0. Szoboszlai hamar beállt a második félidőben, Mac Allistert váltotta, míg Salah a 73. percben ment le.

Pár perccel ezután Alisson megsérült, és azonnal tudni lehetett, hogy gond van. Rögtön cserét kért a klasszis kapus, akinek a helyét a kevésbé ismert Jaros állhatott be. Volt is dolga, a 83. percben ziccerbe került a Palace, ugyanakkor nem tudtak élni ezzel a lehetőséggel, sokan fogták a fejüket miatta.

A Liverpool egy nehezebb mérkőzést hozott le 1-0-ra, amivel megtartották az első helyüket, és bármit is játsszon a Manchester City, valamint az Arsenal, biztosan maradnak az élen. 18 ponttal vezetik a bajnokságot Szoboszlaiék, addig a Palace 3 egységgel kiesőhelyen áll.