Szlávik válasza arra, hogy beoltaná-e magát, és bárki is belehalt-e a betegségbe az oltás ellenére
Dr. Szlávik János, infektológus főorvos a koronavírus elleni vakcináról és a megváltozott karácsonyi ünnepekről beszélt a Mokka műsorvezetőinek a TV2 stúdiójában.
Dr. Szlávik János, infektológus főorvos a koronavírus elleni vakcináról és a megváltozott karácsonyi ünnepekről beszélt a Mokka műsorvezetőinek a TV2 stúdiójában.
Az első kérdések között szerepelt, hogy a neves szakember beadatná-e magának a koronavírus elleni védőoltást. „Természetesen, azonnal, amint lehetőségem nyílik rá. Ugye az egészségügyi dolgozók az első körben kapják meg az oltásokat, és én bízom benne, hogy bármennyire is önkéntes az oltás, valamennyi egészségügyi dolgozó be fogja adatni magának az oltást.”
„Ez 100%-ban kijelenthető, hogy ha valaki beoltatja magát, akkor nem hal bele a betegségbe?” – hangzott el a kérdés a TV2-nél. „Ez az influenzánál is így van. Az influenzaoltásoknál is előfordul, hogy valaki megkapta a betegséget, de az nem volt súlyos.”
„100% az egészségügyben nincsen, de amikor egy járvány idején 10 millióan betegednek meg, és milliók halnak meg, azért már a 99% is óriási dolog.” – felelt a kérdésre Szlávik, akivel a stúdióban arra is kitértek, hogy míg az influenzaoltások 70-80%-osak, addig a koronavírus elleni oltások 90% fölöttiek.
Szlávik szerint az a védőoltás, ami már 50% felett van, jónak mondható, míg a 90% esetében úgy fogalmazott, hogy kiemelkedő. A gyermekkori oltásoknál találunk ehhez hasonló hatékonyságú oltásokat.
Müller Cecília megerősítette, az új mutáns vírust még nem detektálták Magyarországon, de…
A szakember azt is elmondta, hogy lehetnek allergiás reakciók az oltásokat követően, de ezek a pletykákkal ellentétben nem súlyosak „Óhatatlanul előfordult, hogy az oltás valamelyik komponensére allergiás reakciót ad, de ez messze nem jelent gyakori dolgot.”
Kiderült az is, hogy egy az egymillióhoz az esélye annak, hogy egy oltástól valaki súlyos reakciókat produkáljon. Szlávik ismét hangsúlyozta, azok, akik átestek a fertőzésen, inkább várjanak, bár az eddigi tesztek arra mutatnak, hogy ebben az esetben sem kell félnie annak, aki mégis oltást kap.
Az újrafertőzéshez pedig egy másik törzsre van szükség, és Magyarországon még nem tudni olyanról, aki 6 hónapon belül kétszer is beteg lett. „Egy másik törzs kell ahhoz, hogy újrafertőződjön.” – tisztázta Szlávik.