Szakértők szerint nem biztos, hogy azonnal működhetnek majd a koronavírus elleni vakcinák
Hiába folynak rohamtempóban a potenciális védőoltással kapcsolatos tesztelések, a szakemberek többsége szkeptikus a hatékonyságuk tekintetében.
Hiába folynak rohamtempóban a potenciális védőoltással kapcsolatos tesztelések, a szakemberek többsége szkeptikus a hatékonyságuk tekintetében.
Miközben több mint 44 COVID-19 elleni vakcina tart az emberi kísérleti tesztek utolsó fázisánál, azt nehéz lesz megállapítani, közülük melyik bizonyulhat a legeffektívebb megoldásnak, illetve melyikkel lehet megelőzni a további fertőzéseket – számolt be róla a CNN.
Dr. Susanne Hodgson, az Oxfordi Egyetem Jenner Intézetének professzora a Lancet Infectious Diseases tudományos folyóiratban közzétett elemzésben több kollégájával együtt aggodalmát fejezte ki a vakcinákról:
A negyedik tesztfázis általában akkor szokott elindulni, amikor a szabályozó intézmények hitelesítették és engedélyezték az adott szer használatát. A vakcinagyártók továbbra is azt szeretnék elérni, hogy készítményükkel megelőzzék a tünetek súlyosbodását, illetve magát a fertőzésveszélyt is csökkenthessék.
Kate Emary, az Oxfordi Egyetem kutatója és a publikáció társszerzője kiemelte, mivel a koronavírus csupán a fertőzöttek kisebb hányadánál jár komolyabb komplikációkkal, mindez azt jelenti, hogy egy sokkal nagyobb tesztcsoportot kellene toborozni önkéntesekből, hogy pontosan mérhető legyen a védőoltás hatékonysága: