Szakértő: a koronavírus instabilitásba taszíthatja az Egyesült Államokat
Dr. Peter Hotez, a Baylor Gyógyszerészeti Egyetem szakértője szerint ha nem sikerül elejét venni a koronavírus-járvány terjedésének, az Egyesült Államok teljes mértékben az instabilitásba süllyedhet.
Dr. Peter Hotez, a Baylor Gyógyszerészeti Egyetem szakértője szerint ha nem sikerül elejét venni a koronavírus-járvány terjedésének, az Egyesült Államok teljes mértékben instabilitásba süllyedhet.
Dr. Hotez a CNN-nek adott pénteki esti nyilatkozatában vázolta fel, hogy szerinte az amerikai kórházak gyorsan túlterheltté válhatnak, és nem csak az intenzívosztálybeli férőhelyek tekintetében – ami önmagában kellőképpen nagy bajt jelent – hanem a kifáradt, illetve megbetegedett egészségügyi dolgozók is problémát okozhatnak.
Nem alaptalan, amit a szakértő mond, ugyanis jelenleg 41 államban is esetszám-növekedésről számolnak be egész Egyesült Államok szerte, és most már egyre több vidéki környéken alakulnak ki gócok. Emellett folyamatosan negatív rekordokat döntenek a napi új esetszámok, már sokadik napja azonosítanak 60 000-nél is több beteget.
A káoszt jól mutatja, hogy Anthony Fauci, az USA egyik elsőszámú fertőzőbetegség-szakértője a Financial Times-nak adott interjújában úgy fogalmazott, hogy már két hónapja nem beszélt közvetlenül az amerikai elnökkel.
„Van egy teljesen véletlenszerű vírusod, ami egyszer csak állatról emberre ugrik át, ami rendkívül hatékonyan terjed ember és ember között, és viszonylag meglehetősen nagy a halálozási rátája. Szerintem a viharzóna kellős közepén élünk jelenleg”, fejtegette Fauci, aki már többször kifejezte nemtetszését az USA-ban tapasztalható hozzáállás kapcsán.