Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Svájc az oltópontokon várható lehetséges terrortámadásokra figyelmeztet

Svájc az oltópontokon várható lehetséges terrortámadásokra figyelmeztet

Svájc az oltópontokon várható lehetséges terrortámadásokra figyelmeztet
Fotó: Unsplash/Mat Napo

A svájci Szövetségi Hírszerző Szolgálat (NDB) a koronavírus elleni vakcinák infrastruktúrája, köztük az oltóközpontok, a szállítási és a gyártási létesítmények elleni lehetséges terrortámadásokra figyelmeztet.

„Az ilyen célpontok elleni támadások egyrészt nagy tömegeket érintenének, másrészt intenzív médiavisszhangot generálnának”

– mondta az NDB szóvivője, Isabelle Graber az NZZ kérdéseire adott írásbeli válaszában.

Az NDB-t aggasztják a dzsihadista csoportok támadásai, a szervezet szerint azonban egyelőre nincsenek kézzelfogható jelek tervezett támadásokra. A svájci vakcinaszállításokat a svájci hadsereg koordinálja és végzi, a dózisokat pedig titkos helyeken tárolják – írja a Bloomberg.

A cikk a videó után folytatódik

A Moderna vakcináját gyártó Lonza Group szóvivője a lapnak azt mondta, hogy a vállalat nem kommentál „ilyen érzékeny témákat”. Svájcban az elmúlt hetekben jelentősen megnőtt a koronavírusos megbetegedések és kórházi kezelések száma. Az alpesi ország 9,51 millió adag oltóanyagot adott be, ami a Bloomberg szerint a lakosság 55,6 százalékának védettségére elegendő.

Ez az egyik legalacsonyabb oltási arány a nagyobb európai gazdaságok között. Az NZZ arról is beszámolt, hogy Alain Berset egészségügyi miniszter egy interjúban azt mondta, hogy növelni kell a mobil oltási erőfeszítéseket.

„Sokkal több mobil oltócsoportot kell kiküldeni”

– mondta Berset.

A szövetségi tanácsos arra is figyelmeztetett, hogy újra szükséges lehet az utazási korlátozások bevezetése, például a hazatérő utazókra vonatkozó kötelező karantén ismét visszatérhet.