Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az MI technológiák úttörői szerint sürgősen szabályozni kell a deepfake-tartalmakat

Többen is aláírtak egy nyílt levelet, amely a társadalmi kockázatokra hívja fel a figyelmet.

...svg content...Fotó: illusztráció | unsplash
Külföld

Bense Róbert

Szerkesztő

A mesterséges intelligencia szakértői és iparági vezetői is támogatják azt a kiáltványt, melyben a deepfake-videók veszélyeire hívják fel a figyelmet, egyben a technológia fokozottabb szabályozását is követelik benne. A felhívás szerint ugyanis a deepfake komoly kockázatokat jelent a társadalomra nézve.

„Napjainkban a deepfake-technológiát gyakran szexuális tartalmakkal kapcsolatos félrevezetésekre, vagy politikai dezinformációra használják. Mivel a mesterséges intelligencia gyorsan fejlődik, és a hamisítványok létrehozása sokkal könnyebbé válik, biztosítékokra van szükség” – áll a csoport levelében, amelyet Andrew Critch, a Berkeley Egyetem mesterséges intelligencia kutatója állított össze. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Deepfake-tartalmaknak nevezzük a mesterséges intelligencia algoritmusa által létrehozott, valósághű, de hamisított képeket, hangokat és videókat, melyek egyre inkább megkülönböztethetetlenek az eredeti anyagoktól. A nyílt levél ezek szabályozása kapcsán tesz lényeges ajánlásokat – számolt be róla a Cybernews.

Ezen belül is a gyermekpornográfia teljes kriminalizálását követelik, illetve büntetőjogi következményeket azok számára, akik szándékosan terjesztik a kapcsolódó deepfake-tartalmakat. A mesterséges intelligenciával foglalkozó vállalatokat pedig arra köteleznék, hogy termékeikkel ne lehessen hasonló tartalmakat létrehozni.

Szerda reggelig több mint 400 személy írta alá a levelet különböző iparágakból, többek között a tudományos életből, a szórakoztatóiparból és a politikából.  Az aláírók között volt Steven Pinker, a Harvard Egyetem pszichológiaprofesszora, Joy Buolamwini, az Algorithmic Justice League alapítója, valamint Yoshua Bengio, a mesterséges intelligencia fejlesztésének egyik úttörő alakja.

Szijjártó Péter elfogadhatatlannak tartja az izraeli vezetés elleni elfogatóparancsot

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter elégedetlenségét fejezte ki amiatt, hogy nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki az izraeli miniszterelnök és a védelmi miniszter ellen.